Koniec Tesco w Tarnowskich Górach. Netto ostatecznie przejmuje sklepy

Zapadła decyzja w sprawie przejęcia sklepów sieci Tesco przez Netto Polska. Co stanie się z pracownikami?

Tarnowskie gory tesco

Sklepy oficjalnie sprzedane

O tym, że Tesco opuszcza Polskę, mówiło się już od dłuższego czasu. Czekano jednak na decyzję UOKiK. W ubiegły wtorek, 16 marca ponad kilkaset obiektów po dwudziestu pięciu latach zmieniło właściciela. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów ostatecznie i bezwarunkowo zgodził na sfinalizowanie transakcji zakupu. Za kwotę 900 milionów złotych Salling Group, do której należy między innymi Netto, nabyła 301 sklepów i dwa centra dystrybucyjne. Oddziały nie objęte transakcją zostaną zamknięte.

- Dziś kończy się historia Tesco w Polsce, ale mamy nadzieję, że nasz wkład w rozwój branży nie zostanie zapomniany. Zakupy przez Internet, sklepy 24/7, kasy bezobsługowe: przecieraliśmy szlaki dla nowoczesnego handlu, jakim jest obecnie. Zmienialiśmy się, by służyć Polakom lepiej, każdego dnia - czytamy w komunikacie Tesco.

Przypomnijmy, że w naszym mieście do tej pory funkcjonowały dwa sklepy brytyjskiej sieci: przy ulicy Zagórskiej 220 (Centrum) oraz przy ulicy ks. Wiktora Sojki 2 (Bobrowniki Śląskie).

Przedstawiciele Salling Group mają już plany wobec przejętych obiektów. Chcą wdrożyć w nich nową strategię "Netto 3.0". Polega ona na "poprawie doświadczeń zakupowych klientów i sprawieniu, aby zakupy były szybsze, łatwiejsze i przyjemniejsze". W praktyce najważniejszymi jej najważniejszymi aspektami z punktu widzenia konsumenta są: zmiana układu sklepu, a także wzbogacenie asortymentu niektórych działów.

Czekamy na nowych klientów. Serdecznie zapraszamy ich do naszych naprawdę dobrych sklepów - mówi Janusz Stroka, prezes Netto Polska. - Klienci bardzo pozytywnie reagują na nasz nowy koncept, poszerzony asortyment i unikalne doświadczenie zakupowe, które proponujemy im w funkcjonujących zgodnie z konceptem 3.0 placówkach. Teraz będziemy mieli okazję pokazać ten format jeszcze większej liczbie klientów i nie możemy się tego doczekać - dodaje.

Bez zmian w załodze

Jesteśmy gotowi na powitanie wielu nowych, świetnych pracowników z Tesco, którzy znają swoich klientów i potrafią obsługiwać ich na poziomie, który oferujemy także w Netto – zapewnia Janusz Stroka.

Władze przedsiębiorstwa planują, aby wszędzie, gdzie to możliwe, nie wprowadzać zmian w składzie personelu. Pracownicy Tesco przejdą odpowiednie szkolenia i staną się częścią międzynarodowego zespołu Netto.

Z niecierpliwością oczekiwaliśmy na zatwierdzenie transakcji i rozpoczęcie tego historycznego w swej skali procesu transformacji przejętych sklepów w nowe, nowoczesne sklepy Netto 3.0, a także wdrożenia nowych kolegów z Tesco do ich obsługi – oświadcza prezes Netto Polska. – To zadanie chcemy zrealizować w ciągu najbliższych 18 miesięcy. Teraz zaczyna się dla nas prawdziwa praca – zapowiada.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Starostwo Powiatowe w Tarnowskich Górach - obostrzenia 2022

Ograniczenia w Starostwie Powiatowym w Tarnowskich Górach

Lokalna Organizacja Turystyczna "Miasta Gwarków"

Lokalna Organizacja Turystyczna "Miasta Gwarków"

Tarnowskie Góry ograniczenie prędkości

Radni w sprawie stref ograniczenia prędkości. Co propnują?

Tarnowskie Góry. Szczepienia przeciwko covid-19

Gwarki 2021 i szczepienia przeciwko COVID-19.

Tarnowskie Góry. Projekt Stop Smog

Stop Smog. Inwestycja dotyczy 350 domów na terenie GZM

Tarnowskie Góry Budżet Obywatelski 2021

Budżet Obywatelski - projekty dopuszczono do głosowania

Podcienia, Tarnowskie Góry

Ruszy remont podcieni. Właściciele wyrazili zgodę