Lodowe Srebro 2026
Już od kilku lat Tarnowskie Góry zapraszają na pływacką sztafetę. Nie jest to jednak zwykłe pokonywanie krótkich dystansów w wodzie. Impreza odbywa się 30 metrów pod ziemią w Sztolni Czarnego Pstrąga.
Serdecznie zapraszamy na sportowe, morsowe, rodzinne i towarzyskie wydarzenie dla każdego miłośnika kąpieli w zimnej wodzie! Jeśli szukacie dla siebie wyzwania, chcecie przeżyć niesamowite emocje w przepięknej podziemnej scenerii, zanurzeni w kryształowo czystej wodzie, to ta sztafeta jest właśnie dla Was! - zachęcają organizatorzy.
Co roku w evencie biorą udział liczni zwolennicy mroźnych wrażeń. Celem imprezy jest m.in. promocja pływania jako formy aktywności dla każdego, łączenie pokoleń, promowanie marki UNESCO oraz miasta Tarnowskie Góry czy wspieranie rozwoju Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Tarnogórskiej.
Lodowe Srebro 2025. Do tarnogórskiej sztolni przyjechało prawie 200 morsów
Rusza kolejna odsłona sztafety
W tym roku wydarzenie odbędzie się 24 stycznia. Na uczestników będzie czekać miasteczko zawodów przy budynku Sztolni Czarnego Pstrąga w Tarnowskich Górach. Każdy chętny ma do wyboru trzy dystanse: 25 m, 50 m lub 100 m. Dla zainteresowanych przygotowano 300 miejsc. Dodatkowo dla bardziej wprawionych (udokumentowany start na dystansie 500 m w sezonie 2024/2025/2026) szykuje się także 30 miejsc na przepłynięcie dystansu 600 m. Zapisy ruszyły 1 stycznia. Można je znaleźć na facebookowym profilu wydarzenia Lodowe srebro - Tarnogórska Podziemna Sztafeta Pływacka.
Przebycie nawet krótkiej trasy może stanowić wyczyn. Temperatura wody w sztolni osiąga około 8°C, natomiast temperatura powietrza - 10°C. Na odważnych czeka za to nietypowa przygoda, okazja do poznania tarnogórskiego zabytku od wyjątkowej strony oraz pamiątkowy medal. Opłata startowa na dystansie 25, 50 i 100 m wynosi 70 zł od uczestnika, natomiast na dystansie 600 m - 115 zł od uczestnika.
Organizatorami wydarzenia są: MKS Park Wodny Tarnowskie Góry, Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Tarnogórskiej, Urząd Miasta Tarnowskie Góry, Tarnogórskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, Tarnogórski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Park Wodny i Hala Sportowa w Tarnowskich Górach.
![Mikołaje opanowali ulice Tarnowskich Gór [GALERIA] Ustawka z Mikołajem](https://www.tarnowskiegory.info/uploads/2024/_380x285_crop_center-center_82_line/ustawka-z-mikolajem-tarnowskie-gory-16.jpg)
