Te święta będą radośniejsze dla wielu potrzebujących. Zadbali o to tarnogórzanie

W tym roku w naszym mieście i powiecie nie brakowało charytatywnych akcji przedświątecznych. Oto niektóre z nich.

Urszula Gołkowska
Tarnowskie Góry Boże Narodzenie 2021

"Podziel się świąteczną radością"

Góry Kultury we współpracy ze Stowarzyszeniem Nasz Samorząd przeprowadziły zbiórkę słodyczy. Dary zostaną przekazane małym mieszkańcom Domu Samotnej Matki w Tarnowskich Górach, a także podopiecznym Domów Pomocy Społecznej na terenie powiatu tarnogórskiego. Kosze, do których zbierano małe prezenty, można było zobaczyć w kościołach:

  • pw. św. Józefa
  • pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa i Matki Boskiej Fatimskiej w Strzybnicy
  • pw. Matki Boskiej Częstochowskiej w Sowicach
  • pw. Matki Bożej Uzdrowienie Chorych na Osadzie Jana

"Urzędnicza Paczka"

Wczoraj, 21 grudnia, do dwóch wskazanych przez MOPS tarnogórzanek trafiły prezenty od pracowników Urzędu Miasta. Potrzebujące mieszkanki podczas świąt cieszyć się będą z: lodówki, żelazka, wersalki, pościeli, koców, patelni i innych sprzętów AGD, żywności czy stroików.

Policyjny prezent pod choinkę

Bynajmniej nie chodzi o mandat, ale... ubrania. Takie podarunki otrzymali potrzebujący mieszkańcy od dwóch funkcjonariuszy - asp. Sebastiana Golicza oraz jego współpracownika.

- Dzielnicowy wraz z innym policjantem z Tarnowskich Gór zorganizował odzież i przekazał ją potrzebującym. Dla dzielnicowego radość w oczach osób, którym przekazywał ubrania, to najlepsze podziękowanie, a także pewność, że służenie społeczeństwu to prawidłowy wybór zawodowej ścieżki - opowiadają tarnogórscy policjanci.

Paczki dla seniorów

Nie zabrakło także akcji organizowanej tradycyjnie przez Caritas Parafii Matki Bożej Uzdrowienie Chorych w Tarnowskich Górach. Torby z najpotrzebniejszymi artykułami trafiły do osób starszych, chorych i potrzebujących. W paczce znajduje się: sok, herbata, kawa, delicje, konserwa mięsna, konserwa rybna, dżem, pierniki i budynie.

- Dziękujemy wszystkim członkom Rady Dzielnicy Osada Jana za podjęcie wspólnej inicjatywy i stworzenie wspólnego dzieła - dodają organizatorzy.

Warto wspomnieć, że grupa Caritas z Osady Jana przeprowadziła niedawno charytatywny kiermasz adwentowy. Dzięki hojności tarnogórzan i zabranym środkom wolontariusze mają możliwość przeprowadzania akcji takich jak wspomniana.

To oczywiście nie wszystkie przedświąteczne inicjatywy, jakie miały miejsce na terenie naszego miasta i powiatu. Wszystkim organizatorom podobnych przedsięwzięć gratulujemy oraz życzymy dalszych sił do realizacji kolejnych wydarzeń.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon