Telefoniczni oszuści wzięli na cel Kalety. Defensywa seniorów była jednak silniejsza

W jednej z gmin powiatu tarnogórskiego miały miejsce liczne próby uzyskania danych wrażliwych czy po prostu pieniędzy. Na szczęście niedoszłe ofiary tych działań okazały się sprytniejsze.

Kalety seniorzy oszustwa

Próby oszustw w Kaletach

Metoda "na policjanta" jest jednym z popularniejszych sposobów na wyłudzenie środków. To właśnie jej próbowali użyć oszuści dzwoniąc do seniorów z powiatu tarnogórskiego. Jak podają funkcjonariusze z Kalet, w ostatnim czasie odnotowano ponad 30 takich rozmów!

- Apelujemy po raz kolejny o czujność! Pamiętajmy, że policjanci nigdy nie dzwonią, prosząc o pieniądze. Każda wymyślona historia, mówiąca o zagrożeniu naszych bliskich konsekwencjami prawnymi, jest nieprawdziwa! To samo dotyczy prokuratorów lub przedstawicieli innych instytucji - przypominają mundurowi.

Sprawcy dzwoniący do seniorów z Kalet przedstawiali się jako komendant komisariatu. Pod różnymi pretekstami próbowali pozyskać wrażliwe dane lub gotówkę. Na szczęście ich rozmówcy nie dali się nabrać. W porę przerywali rozmowę i kontaktowali się z prawdziwymi funkcjonariuszami. Mundurowi proszą jednak wciąż o ostrożność i uprzedzanie innych osób, które mogłyby się stać celami oszustów.

- Pamiętaj, aby w żadnym wypadku nie podawać swoich danych, gdy nie potwierdzisz, że osoba, która do ciebie dzwoni, jest faktycznie pracownikiem danej instytucji. Chroń swoje hasła, numery kart, numery PIN i wszystkie wrażliwe dane. Nie daj się zwieść dramatycznym opowieściom, tylko zawsze weryfikuj tożsamość osób dzwoniących - tłumaczą.
Radzionków oszust senior

Może Cię zainteresować:

Oszust chciał wyłudzić pieniądze od mieszkanki Radzionkowa. Nie przechytrzył jednak seniorki

Autor: Redakcja TG

13/07/2023

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon