Testy na koronawirusa, 10 tysięcy maseczek, 1 tysiąc przyłbic i 50 skafandrów ochronnych

Lekarze i pielęgniarki Wielospecjalistycznego Szpitala Powiatowego w Tarnowskich Górach zostaną profilaktycznie przebadani na obecność koronawirusa. Jeszcze dzisiaj od personelu medycznego szpitala zostaną pobrane wymazy potrzebne do testów na obecność Covid-19. Powiat zakupił także 10 tysięcy maseczek, 1 tysiąc przyłbic i 50 skafandrów ochronnych dla lekarzy, pielęgniarek, ratowników medycznych oraz strażaków, policjantów i pracowników pomocy społecznej.

Doctor

Dzięki wspólnej akcji szpitala i powiatu, lekarze i pielęgniarki Wielospecjalistycznego Szpitala w Tarnowskich Górach zostaną profilaktycznie przebadani na obecność koronawirusa. Jeszcze dzisiaj od personelu medycznego mają zostać pobrane wymazy potrzebne do testów na obecność Covid-19. Wszystkie zostaną wysłane do laboratorium w Warszawie. Wyniki spodziewane są jeszcze przed świętami.

10 tysięcy maseczek, 1 tysiąc przyłbic i 50 skafandrów ochronnych

To nie koniec dobrych wiadomości. Z okazji Światowego Dnia Zdrowia Powiat Tarnogórski kupił 10 tysięcy maseczek, 1 tysiąc przyłbic i 50 skafandrów ochronnych.

- Wszyscy mamy świadomość powagi problemu związanego z pandemią, a służby medyczne najbardziej potrzebują dziś naszego wsparcia - mówi wicestarosta Sebastian Nowak.

Oprócz Wielospecjalistycznego Szpitala Powiatowego S.A., sprzęt ochronny otrzymają także: tarnogórska stacja pogotowia ratunkowego, Komenda Powiatowa Policji w Tarnowskich Górach, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowskich Górach oraz powiatowe Domy Pomocy Społecznej (w Miedarach, Łubiu i Tarnowskich Górach).

Na tym jednak nie koniec. Powiat przewiduje kolejne zakupy.

- Na bieżąco monitorujemy potrzeby personelu medycznego oraz innych służb, które pomagają w walce z koronawirusem. Bardzo się cieszę z tych, które już udała się nam kupić. Obecnie zapotrzebowanie na środki ochrony osobistej jest ogromne, podaż nie nadąża za popytem – wyjaśnia Stanisław Torbus, członek Zarządu Powiatu Tarnogórskiego.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Tarnowskie Góry Chemet Group

Tarnogórski "Mechanik" łączy siły z Chemetem

Przekazanie mausera do Muzeum Śląskiego Września 1939 roku w Tychach

Tarnogórscy funkcjonariusze uratowali... zabytkowy karabinek

Tarnowskie Góry gazeta

Podsumowanie tygodnia 08.-14.11

Budżet Obywatelski Miasta Tarnowskie Góry - wyniki

Budżet Obywatelski Miasta Tarnowskie Góry...

Tarnowskie Góry. Konferencja "Rower - komunikacja, rekreacja, turystyka"

Konferencja "Rower - komunikacja, rekreacja, turystyka"

Budżet Obywatelski Miasta Tarnowskie Góry

Budżet Obywatelski. Głosowanie już rozpoczęte!

Uroczystość nadania Międzynarodowemu Portowi Lotniczemu Katowice w Pyrzowicach imienia Wojciecha Korfantego.

Lotnisko w Pyrzowicach nosi imię Wojciecha Korfantego