TG charytatywnie. W tym miesiącu zbieramy... pieluszki

Kolejny miesiąc i kolejny artykuł z cyklu TG charytatywnie. Tym razem zapraszamy do włączenia się w akcję na rzecz małych podopiecznych Domu Dziecka w Gliwicach.

Tarnowskie gory zbiorka pieluszki

Pieluszka dla maluszka

Na pomysł wpadła grupa Caritas Parafii Matki Bożej Uzdrowienie Chorych w Tarnowskich Górach. Szybko przyłączyło się także Tarnogórskie Centrum Kultury. Przedsięwzięcie ma na celu pomoc siostrom służebniczkom, które na co dzień prowadzą Dom Dziecka w Gliwicach. Do końca maja każdy zainteresowany przedsięwzięciem może dołożyć swoją cegiełkę i... zakupić pampersy.

Organizatorzy tłumaczą, że przynosić można każdą markę i każdy rodzaj pieluszek od rozmiaru 3 i więcej. Paczki zbierane są w kościele pw. Matki Bożej Uzdrowienie Chorych pod obrazem Jezusa Miłosiernego (ul. Różana 2). Nie każdemu łatwo jest dojechać na Osadę Jana. Dla osób mieszkających w Centrum i dalszych dzielnicach mamy dobrą wiadomość. Drugi punkt zbiórki znajduje się w siedzibie TCK (ul. Sobieskiego 7). W okolicy Dnia Dziecka pieluszki zostaną przekazane gliwickiemu Domu Dziecka.

To już nie pierwsza akcja Caritasu z Osady Jana. Na początku miesiąca wolontariusze rozdali seniorom kilkadziesiąt tak zwanych "kopert życia".

- Koperta życia zawiera gotowy formularz do wypełnienia, w którym wpisuje się najważniejsze informacje o swoim stanie zdrowia. Tak wypełniony formularz wkłada się do lodówki. W przypadku utraty przytomności lekarz ratujący posiada odpowiednie informacje - tłumaczą.

W ostatnim tygodniu Wielkiego Postu do potrzebujących trafiły 124 paczki z żywnością i chemią gospodarczą. Natomiast przed Świętami Bożego Narodzenia udało się zorganizować aż 131 pakietów. Wolontariusze mają coraz to nowe pomysły, jak pomóc tarnogórzanom. Ich akcje śledzić można na facebookowym fanpage'u.

Przypominamy, że osoby, które chciałyby przez nasz portal poprosić o pomoc lub opowiedzieć o kimś, kto jej potrzebuje, zapraszamy do kontaktu mailowego (kontakt@tarnowskiegory.info).

Zachęcamy także do wsparcia:

TG charytatywnie. Zbiórka dla Kuby Polaczka

TG charytatywnie. Bartosz Rachwał potrzebuje pomocy

TG charytatywnie. Pomóżmy Wiktorii Panuś

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon