TG charytatywnie. Zbiórka dla Kuby Polaczka

Powracamy z cyklem TG charytatywnie. W kwietniowym artykule opowiadamy o Jakubie Polaczku, nastolatku z naszego miasta, który potrzebuje wsparcia.

Kuba polaczek

Razem dla Kuby

Jakub Polaczek jest podopiecznym Stowarzyszenia Pomocy Chorym na Dystrophie Musculorum. Ma 15 lat i zmaga się z SMA – rdzeniowym zanikiem mięśni.

- W tej chorobie powoli obumierają neurony, odpowiadające za pracę mięśni. Skutek? Mięśnie słabną i stopniowo ulegają zanikowi… Bez specjalistycznego leczenia najgorsza postać tej choroby prowadzi do nieuchronnej, przedwczesnej śmierci - opowiada pani Weronika, mama Kuby. - Niestety choroba postępuje. Syn zaczął mieć problemy z pisaniem, utrzymanie kubka w dłoni też zaczyna być problemem… Potrzebuje mojej pomocy niemal we wszystkim. To bardzo trudne dla nastolatka - dodaje.

W przypadku Kuby szansę na spowolnienie skutków choroby daje rehabilitacja. Jej koszty są jednak naprawdę duże. Tarnogórzanin wytrwale ćwiczy z fizjoterapeutą. Potrzebuje także specjalnego podnośnika.

- Nasza rodzina już wydała wszystko, co miała na walkę z chorobą Kuby. Nie mogę pozbawić syna możliwości rehabilitacji, bo jego stan się pogorszy. To dla niego naprawdę jedyna szansa. Przez chorobę straciliśmy już tak wiele, nie chcę stracić jeszcze nadziei… - prosi mama Jakuba.

Chłopaka wspomóc można poprzez zrzutkę na portalu siepomaga.pl, w której udział wzięły już 704 osoby. Do tej pory udało się zebrać 25 123 zł, a więc 78,22% potrzebnej kwoty. Na rzecz rehabilitacji Kuby przeznaczyć można także 1% podatku (KRS 0000036364, Jakub Polaczek).

Przypominamy, że osoby, które chciałyby przez nasz portal poprosić o pomoc lub opowiedzieć o kimś, kto jej potrzebuje, zapraszamy do kontaktu mailowego (kontakt@tarnowskiegory.info).

Zachęcamy także do wsparcia:

TG charytatywnie. Bartosz Rachwał potrzebuje pomocy

TG charytatywnie. Pomóżmy Wiktorii Panuś

fot. siepomaga.pl

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon