TG Mania Podróżowania zaprasza na kolejne spotkanie. Tym razem po... Polsce

W Tarnowskich Górach znów będzie można posłuchać niecodziennych podróżniczych opowieści. W tym miesiącu poznamy nasz kraj wzdłuż i wszerz. I to dosłownie.

Tarnowskie Góry mania podróżowania

Majowa Mania Podróżowania

Dużą popularnością cieszą się cykliczne wydarzenia, jakie odbywają się w jednej z tarnogórskich restauracji - Starej Stajni u Wojtachy (ul. Ratuszowa 8). Każdego miesiąca uczestnicy odwiedzają inny zakątek świata, a ich przewodnikami są osoby, które widziały go na własne oczy. Wstęp na spotkania jest wolny.

W maju prelegentem będzie Piotr Sokołowski, który w swoim życiu przeszedł niejeden szlak i zdobył niejeden szczyt.

- Od kilkunastu lat organizuje wyprawy w dalsze i bliższe rejony świata. Zwiedził autostopem Europę, wspinał się na ferratach we włoskich Dolomitach, eksplorował jaskinie w Irlandii, odwiedzał polskie wioski w Mołdawii, ma na koncie najwyższe szczyty Europy, obu Ameryk i Australii - opowiadają organizatorzy.

Tym razem jednak uczestnicy spotkania przeniosą się w bliższe rejony. Piotr Sokołowski opowie o swoich doświadczeniach związanych z podróżami krajowymi. Razem z grupą znajomych postanowił przejść pieszo od południowego krańca Polski w Bieszczadach aż do jej północnego skraju w Jastrzębiej Górze. Kolejna wyprawa odbyła się w podobnym stylu, ale tym razem wędrowcy przeszli z zachodu na wschód kraju. Brzmi ciekawie, prawda? A to jeszcze nie koniec. Następny wyjazd i następne wyzwanie stanowiło zdobycie 28 szczytów Korony Gór Polski w zaledwie 30 dni.

- Sposób organizacji, który Piotr określa jako "Miejsca, ludzie, przygody", łączy staranne planowanie wyprawy ze spontanicznymi kontaktami z ludźmi mieszkającymi na zaplanowanej trasie - dodają organizatorzy prelekcji.

O tych i innych wspomnieniach będzie można posłuchać podczas dzisiejszego spotkania. Wydarzenie rozpocznie się 12 maja o godzinie 19:00 w Starej Stajni u Wojtachy.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon