Tłumy wiernych na pielgrzymce w Piekarach. Są tam również tarnogórzanie

Choć pogoda nie rozpieszcza dziś w Piekarach Śląskich, na tegoroczną pielgrzymkę mężczyzn i młodzieńców zawitały tłumy wiernych. Wśród nich są także pielgrzymi z Tarnowskich Gór.

W tym roku ponownie odbywa się Pielgrzymka Mężczyzn i Młodzieńców do Piekar Śląskich. Wierni znów mogli zgromadzić się na piekarskiej Kalwarii i obchodzić to wydarzenie tak, jak miało to miejsce przez wiele lat. Wydarzenie jest jednak ograniczone przez obostrzenia spowodowane pandemią koronawirusa. By wziąć w udział w tegorocznej Pielgrzymce dla mężczyzn i młodzieńców do Piekar Śląskich, należało zgłosić się wcześniej do swojej parafii.

Uroczystości rozpoczęły się na piekarskim wzgórzu, odbyła się tradycyjna procesja na Kalwarię z obrazem Matki Boskiej Piekarskiej. Mszę Świętą poprowadził abp. Stanisław Gądecki, metropolita poznański, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski. Nie dopisała pogoda, lecz dopisali wierni, zmuszeni są jednak brać udział w uroczystościach również pod parasolami.

Piekarskie wydarzenie jeszcze trwa, mamy już pierwsze zdjęcia, które publikujemy w naszej galerii. Znajdziesz ją pod tekstem.

Cały dzisiejszy harmonogram prezentuje się następująco:

8.00 – Modlitwa indywidualna

8.30 – Modlitwa różańcowa. Litania do św. Józefa

9.30 – Procesja z obrazem Matki Bożej Piekarskiej na kalwarię. Powitanie pielgrzymów. Słowo społeczne abp. Wiktora Skworca, metropolity katowickiego

11.00 – Msza św. pod przewodnictwem i homilią abp. Stanisława Gądeckiego, metropolity poznańskiego, przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski.

14.30 – Procesja z obrazem Matki Bożej Piekarskiej do bazyliki

15.00 – Nabożeństwo majowe w bazylice pod przewodnictwem bp. Adama Wodarczyka (z zachowaniem obowiązującego limitu osób)

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon