Tłusty Czwartek 2024 w Tarnowskich Górach. Gdzie znajdziemy pyszne pączki?

Koniec karnawału to oczywiście czas słodkości, kiedy kalorie się nie liczą. A ten wyjątkowy, pączkowy dzień zbliża się wielkimi krokami. Gdzie warto zajrzeć w poszukiwaniu pysznych słodkości? Polecamy kilka adresów.

NaOkołoo
Tarnowskie gory paczki

Tłusty Czwartek w Tarnowskich Górach

8 lutego 2024 to ważny dzień w wielu kalendarzach. Właśnie wtedy przypada Tłusty Czwartek. W naszym mieście i okolicach nie brakuje ciekawych miejsc oferujących z tej okazji różnorodne słodycze. Niezdecydowanym podpowiadamy, które z nich mogą okazać się godne uwagi.

Gwarkowskiego pączka?

W zeszłym roku gruzińska restauracja NaOkołoo zaskoczyła mieszkańców propozycjami pączków... wytrawnych. Tym razem w karnawałowym menu nietypowych propozycji także nie zabrakło. I to w tarnogórskim stylu. Do wyboru są pączki na słodko - z szarlotką i kremem z kopalnioków, do tego posypka również z kopalnioków lub w wersji słonej - z gwareckim krupniokiem oraz kapustą kiszoną z posypką z pyłu musztardowego. Jak zapowiadają restauratorzy, liczba specjałów będzie ograniczona. Zamówienia można składać dzwoniąc pod numer 884 055 088 lub przez stronę facebookową.

Pączki z Pniowca i wszystko jasne

Szczęśliwcy, którzy nie zapomnieli, kiedy w tym roku wypada Tłusty Czwartek, mieli szansę załapać się na kultowe pączki z Pniowca. Słodycze sprzedawane w tej leśnej dzielnicy Tarnowskich Gór stały się prawdziwym hitem. Niestety z tego właśnie powodu nie tak łatwo je dostać. Co roku zamówienia zbierane są z dużym wyprzedzeniem, by załoga mogła zdążyć z produkcją. Zainteresowanych odsyłamy do facebookowej grupy PĄCZKI Z PNIOWCA - REAKTYWACJA. To właśnie tam można zgłaszać się po słodkości. Warto śledzić pojawiające się informacje. Może się okazać, że jakieś pączki jeszcze zostaną i będą do zgarnięcia. Jak podaje administrator grupy, w tym roku zamówienia przekroczyły 7 tysięcy sztuk!

Sprawdźcie te miejsca

Podczas poszukiwania pączków idealnie dopasowanych do naszych preferencji warto udać się w czwartek między innymi pod te adresy:

  • Śląska Pączkarnia (ul. Krakowska 17)
  • Piekarnia Siwiec (ul. Pyskowicka 20)
  • Cukiernia Zdebik (ul. Krakowska 19)
  • Piekarnia Wylenżek (ul. Piłsudskiego 2)
  • Piekarnia Cukiernia Dolnicki (ul. Górnicza 12, ul. Sienkiewicza 35)
  • Cukiernia Lk-Maj (ul. Wyszyńskiego 5)
  • Cukiernia Danuta (Rynek 17)
  • Piekarnia Bindrich (ul. Łotewska 5, Stare Tarnowice)
  • Pod Kasztanem (ul. Kuncewiczowej 9, Strzybnica)
Amiya koncert cekus

Może Cię zainteresować:

Tłusty Czwartek z pączkami i bluesem. Centrum Kultury Śląskiej zaprasza na karnawałowy koncert

Autor: Urszula Gołkowska

30/01/2024

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon