Tłusty czwartek na bluesowo

X

Tradycją Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim jest częstowanie gości w tzw. tłusty czwartek znakomitym bluesem oraz pączkiem. Taką bowiem formułę przyjęły organizowane od 2015 r. koncerty w ramach „Tłustego czwartku z bluesem”.

20.02.2020 r. wystąpiła Magda Piskorczyk, uznany w świecie (m.in. dwukrotna półfinalistka najważniejszego konkursu bluesowego INTERNATIONAL BLUES CHALLENGE w Memphis,USA) „czarny głos w białym kostiumie”. Tak bowiem nazwali tę wyjątkową artystkę Francuzi. Bluesmence towarzyszyli perkusista Andrzej Kownacki oraz gitarzysta Jędrzej Weber. W repertuarze Magdy Piskorczykznalazłysięjejwłasneutwory („Ticket”, „The Other Side of the Blue”, „Life is Like The Good Old tasty Wine”), a takżekompozycjeinnychmuzyków, m.in. LowellaFulsona („Banding Like a Willow Tree”), JohnaMayera („Queen of California”), TadeuszaNalepy („Czarno-czarny film”), Tommy’egoJohsona („Big Road Blues”). Pozwoliło to na pokazanie całej palety bluesowych nastrojów, przy czym nie brakło także klimatów afrykańskich („ClerAchel” Ibrahima Ag Alhabiba), w których wokalistka również się specjalizuje.

„Tłustoczwartkowa” publiczność mogła przekonać się nie tylko o bardzo wysokim poziomie artystycznym Magdy Piskorczyk, ale także o jej umiejętności nawiązywania doskonałego kontaktu z widownią, która od pewnego momentu wprost nie mogła usiedzieć na miejscu. I którą czekała spora niespodzianka, ponieważ artyści postanowili wykorzystać niesamowity zbieg dat i o godz. 20:02 zrobili sobie z nią zdjęcie, trzymając w ręku tabliczki z liczbami: 2020 20.02 20:02. Taki specyficzny moment już prędko się nie powtórzy!

Rozgrzani emocjami goście koncertu, w tym całe grupy stałych bywalców, dzielili się potem wrażeniami przy pączku i kawie.

Fot. Magdalena Zaton


Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Sztolnia Czarnego Pstrąga w Tarnowskich Górach - morsowanie

Podziemna sztafeta w Tarnowskich Górach

Sanok

Wycieczka w Bieszczady? Przystań w Sanoku!

Projekt bez tytułu 2021 09 21 T205543 476

Z Tarnowskich Gór na słoneczną Kubę

Zdjęcie Główne

Mistrzostwa Świata w narciarstwie wodnym już w ten weekend!

Tarnowskie Góry. Piknik Bracki 2021

Bractwo Kurkowe zaprasza na wrześniowy piknik

Zdjecie główne TG

Gdzie spędzić wakacje? Oczywiście w Tarnowskich Górach!

Śniadanie na Polanie 2021

Lipcowe Śniadanie na Polanie. Jak bawili się tarnogórzanie?