Tłusty czwartek na bluesowo

X

Tradycją Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim jest częstowanie gości w tzw. tłusty czwartek znakomitym bluesem oraz pączkiem. Taką bowiem formułę przyjęły organizowane od 2015 r. koncerty w ramach „Tłustego czwartku z bluesem”.

20.02.2020 r. wystąpiła Magda Piskorczyk, uznany w świecie (m.in. dwukrotna półfinalistka najważniejszego konkursu bluesowego INTERNATIONAL BLUES CHALLENGE w Memphis,USA) „czarny głos w białym kostiumie”. Tak bowiem nazwali tę wyjątkową artystkę Francuzi. Bluesmence towarzyszyli perkusista Andrzej Kownacki oraz gitarzysta Jędrzej Weber. W repertuarze Magdy Piskorczykznalazłysięjejwłasneutwory („Ticket”, „The Other Side of the Blue”, „Life is Like The Good Old tasty Wine”), a takżekompozycjeinnychmuzyków, m.in. LowellaFulsona („Banding Like a Willow Tree”), JohnaMayera („Queen of California”), TadeuszaNalepy („Czarno-czarny film”), Tommy’egoJohsona („Big Road Blues”). Pozwoliło to na pokazanie całej palety bluesowych nastrojów, przy czym nie brakło także klimatów afrykańskich („ClerAchel” Ibrahima Ag Alhabiba), w których wokalistka również się specjalizuje.

„Tłustoczwartkowa” publiczność mogła przekonać się nie tylko o bardzo wysokim poziomie artystycznym Magdy Piskorczyk, ale także o jej umiejętności nawiązywania doskonałego kontaktu z widownią, która od pewnego momentu wprost nie mogła usiedzieć na miejscu. I którą czekała spora niespodzianka, ponieważ artyści postanowili wykorzystać niesamowity zbieg dat i o godz. 20:02 zrobili sobie z nią zdjęcie, trzymając w ręku tabliczki z liczbami: 2020 20.02 20:02. Taki specyficzny moment już prędko się nie powtórzy!

Rozgrzani emocjami goście koncertu, w tym całe grupy stałych bywalców, dzielili się potem wrażeniami przy pączku i kawie.

Fot. Magdalena Zaton


Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Sylwester 2021/2022

Sylwester w gminie Zbrosławice. Co będzie się działo?

Świerklaniec, jarmark świąteczny 2021

Świerklaniec. Spotkanie z Mikołajem i jarmark świąteczny

Gwarki 2021- zdjęcia

Gwarki 2021 rozpoczęte. Zobacz, jak bawili się tarnogórzanie

TCK-owe Kino Objazdowe

Atrakcje weekendu 13.-15.08. Gdzie warto się wybrać?

Święto Kolorów, Tarnowskie Góry 2021

Kolejne Święto Kolorów. Tym razem w Kaletach

Andrzej Klimkowski Deptak

Krynica-Zdrój. Sprawdź, jakie skrywa tajemnice

Miasteczko slaskie turniej

Turniej średniowieczny w Miasteczku Śląskim już...