To może być urlop Twojego życia. Ruszaj w Polskę do fantastycznych miejsc

Polacy lubią wypoczynek w pięknych polskich enklawach przyrody. Dzieje się tak coraz częściej. Takich miejsc w naszym kraju nie brakuje, polecają je dla Was Ania i Marcin Nowakowie, podróżnicy, blogerzy i youtuberzy (Wędrowne Motyle) z Bytomia, autorzy książki "Podróżuj Bliżej".

Bytom, rodzinne miasto Wędrownych Motyli, jak i cała Metropolia GZM mają szczęście leżeć blisko międzynarodowego lotniska oraz autostrady, którą możemy pojechać zarówno na północ, jak i południe, np. w Alpy. Jednakże takie okna na świat nie są jeszcze otwarte na oścież, a uchylone. Nie wszędzie można podróżować bez testów PCR, szczepień, a niektóre kraje wciąż mają dość restrykcyjne warunki wjazdu i wyjazdu. Może rok 2021 będzie jeszcze raz tym jednym, w którym warto rozważyć wolne w kraju?

Autorzy książki "Podróżuj Lepiej", Anna i Marcin Nowakowie, radzą, by skupić się na jakimś regionie z dala od zatłoczonych turystycznych mekk, wypocząć, zresetować się, poszukać noclegów niekoniecznie w hotelach, ale poszperać na stronach agroturystyk czy rodzinnych pensjonatów.

Rok temu Nowakowie okrążyli Polskę samochodem w 40 dni wzdłuż granic, nocując w wygodnych, ciekawych i schludnych miejscach, często za mniej niż 150 zł za noc.

- Jakość agroturystyk w Polsce znacznie się zwiększyła. Ponadto mamy często wyżywienie prosto z produktów gospodarza, położenie bardzo na uboczu, blisko przyrody - opowiada Anna Nowak. - Nie jest prawdą, że wszędzie w Polsce jest drogo. Owszem, jest, ale zazwyczaj tam, gdzie lgną wszyscy. Regiony, które opisaliśmy w naszej najnowszej książce, nie są takie. Dlatego, że nie są regionami popularnymi ani pierwszego wyboru - tłumaczą blogerzy.

Wędrowne Motyle proponują 5 nietypowych pomysłów na niespieszny urlop w Polsce. Znajdziesz je w naszej galerii zdjęciowej. Sprawdź!

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Tarnowskie Góry - rzeźba gwarka

Barbórka 2021 i nowy tarnogórski gwarek. Gdzie się pojawi?

Zamek Krasiczyn

Zamek w Krasiczynie. Perła renesansu w Polsce zaprasza!

Park Przygód i Atrakcji

Park Przygód i Atrakcji w Wilkowicach - przydatne informacje

Ziętek. Festyn Sołecki 2021

Pomysł na weekend? Festyn Sołecki w gminie Krupski Młyn

Dance Challenge Radzionków 2021

Dance Challenge w Radzionkowie! Zumba, Jerusalema i Belgijka

Piknik rodzinny w Ossach

Piknik rodzinny w gminie Ożarowice już w ten weekend

I Golęszyckie Zmagania w Miasteczku Śląskim

Imprezy w Tarnowskich Górach i okolicach lipiec 2021