To oficjalne, Konkurs „Śląski Komiks Powstańczy” właśnie wystartował

Osoby lubiące historię i komiksy, z pewnością mają powody do świętowania. Wydawnictwo Fundacja Domena Rozwoju właśnie wystartowało z twórczym Konkursem „Śląski Komiks Powstańczy”. Co trzeba zrobić? Stworzyć komiks, ale nawiązujący do ważnych wydarzeń związanych właśnie ze Śląskiem. Szczegóły poniżej.

MPŚ konkurs 1920x1080

Historia Śląska przedstawiona w komiksie

„Śląski Komiks Powstańczy” to konkurs, którego ideą jest stworzenie komiksu opowiadającego jedną z trzech niezwykle ważnych, historycznych wydarzeń:

  • Powstań Śląskich (1919, 1920, 1921),
  • Plebiscytu na Śląsku (1920),
  • Włączenia Śląska do Rzeczpospolitej (1922).

Organizator Konkursu (Wydawnictwo Fundacja Domena Rozwoju) oraz jego Partnerzy (Muzeum Śląskie, Stowarzyszenie POKOLENIE) zapraszają do konkursu każdego, bez względu na wiek. Swoje prace można zgłaszać indywidualnie bądź w grupie liczącej maksymalnie trzech członków. Dopuszczalne techniki, jakimi mogą się posługiwać osoby zainteresowane to:

  • Rysunek,
  • Malarstwo,
  • Grafika komputerowa.

Komiks od strony technicznej

Zgłaszana praca konkursowa powinna liczyć 6 plansz, ale nie więcej niż 15 plansz. Jeżeli chodzi o format, to wymagany jest rozmiar A4 – w pionie. Uczestnicy mogą opowiedzieć jedną, kilka bądź cały zbiór historii zawartych na jednej planszy. Osoby zainteresowane mogą posługiwać się wyłącznie językiem polskim. Każda z plansz powinna zostać opisana, zgodnie z wytycznymi znajdującymi się w regulaminie konkursu. Jest on dostępny na oficjalnym Fan Page’u Konkursu „Śląski Komiks Powstańczy” – TUTAJ.

Uczestnicy powinni przesłać swoje prace w formie kserokopii czy wydruków i to w dwóch egzemplarzach. Do zgłoszenia należy dołączyć płytę CD z pracą w wersji elektronicznej (format plików: 150 dpi RGB (JPG, PDF) oraz wersją do druku (A4 - 300 dpi CMYK).

Ostateczny termin nadsyłania prac…

Mija 15 kwietnia 2022. Uczestnicy mogą dostarczyć swoje zgłoszenia osobiście, pocztą lub kurierem. Na jaki adres? Naturalnie Biura Konkursu, znajdującego się w siedzibie Partnera Organizatora – Muzeum Śląskim (ul. T. Dobrowolskiego 1, 40-205 Katowice). Prace należy podpisać hasłem „Śląski Komiks Powstańczy”. Lista zwycięzców zostanie podana do publicznej wiadomości 15 maja 2022 roku.

Atrakcyjne nagrody

Nie da się ukryć, że nagrody przewidziane w konkursie są atrakcyjne:

  • I nagroda w wysokości 8 000 zł brutto,
  • II nagroda w wysokości 5 000 zł brutto,
  • III nagroda w wysokości 3 000 zł brutto.

Zwycięskie oraz wyróżnione prace zostaną wydane w antologii „Śląski Komiks Powstańczy”. Każdy laureat otrzyma 5 autorskich sztuk monografii.

Przedstaw historię Śląska w konkursie „Śląski Komiks Powstańczy”!

Śląski Komiks Powstańczy – informacje
E-mail: konkurs@pokolenie.org.pl
Tel.: 32 209 00 02
WWW (STOWARZYSZENIE POKOLENIE) | FACEBOOK (KOMIKSOWY KONKURS POWSTAŃCZY)

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon