To się nazywa podróż życia! Mieszkaniec Tąpkowic dojechał do Rzymu... na hulajnodze

28 dni. Ponad 1900 kilometrów. Przygoda na całe życie. Mieszkaniec powiatu tarnogórskiego odważył się przejechać hulajnogą ze Śląska aż do stolicy Italii. Podjął wyzwanie, żeby młodzi fotografowie mieli możliwość rozwijania pasji.

Na hulajnodze przez Europę

Można? Jak się okazuje - można! Dowiódł tego Krzysztof Witkowski. Tarnogórzanie znają go między innymi jako założyciela grupy Dokument Projektu. Jej członkowie uwieczniają najważniejsze imprezy w naszym mieście. W te wakacje Krzysztof Witkowski podjął się poważnego wyzwania. Postanowił przejechać z Tarnowskich Gór aż do Rzymu. Nie byłoby w tym nic niezwykłego, gdyby nie fakt, iż jego środkiem transportu była hulajnoga elektryczna.

Dokument Projektu zabrałem z sobą z Tarnowskich Gór do Rzymu na hulajnodze w celach odżywczych, po łyk renesansu. Ucząc się montowania filmów w telefonie i obsługi YouTube'a w trakcie podróży. Obym dojechał te 50 km dziennie, bo tyle starcza energii w hulajce. Skazany na życzliwość spotkanych po drodze ludzi, którzy wskazują bezpieczne miejsce na namiot i źródło prądu - napisał w pierwszych dniach podróży.

Etapy trasy można było śledzić na facebookowym profilu fotografa. Natomiast na kanale Dokumentu Projektu na platformie YouTube pojawiały się filmowe relacje z drogi. Po ponad dwudziestu dniach mieszkańcowi naszego powiatu udało się osiągnąć cel.

Wczoraj, 15 sierpnia, Krzysztof Witkowski po drodze powrotnej stanął z powrotem na tarnogórskim rynku.

Koniec! To wydawało się być trudnym zadaniem. I wiele razy dotknęło mnie zwątpienie. Były też chwile pełne wzruszeń, choćby wtedy, gdy ludzie okazywali wobec mnie swe ludzkie oblicze i bezinteresowność. Pewien jestem też tego, że gdyby nie wsparcie ludzi akcentowane w mediach byłoby mi trudniej. Wbrew temu, jak wysoko podnosicie, to co udało mi się zrobić, to nic nadzwyczajnego. Uratować komuś życie - to jest wyczyn - stwierdził.

Z gminy Zbrosławice nad morze... rowerem! Da się? Pan Tomasz pokazuje, że jak najbardziej

Podróż dla młodych fotografów

Krzysztof Witkowski wyruszył w drogę nie tylko dla własnej satysfakcji. Celem podróży było zbieranie środków finansowych, by w roku szkolnym 2023/3024 wznowić grupę fotograficzną Narybe'x przy Szkole Podstawowej w Tąpkowicach. Jak tłumaczą przedstawiciele Dokumentu Projektu, dzięki temu dzieci będą mogły lepiej przygotować się i zasilać szeregi grupy oraz poznawać tajemnice tradycyjnej fotograficznej ciemni.

Ekstremalna podróż do Rzymu zakończyła się sukcesem. Konto projektu zasiliła niejedna darowizna. Jeśli jednak ktoś chce dołączyć do akcji, może to jeszcze zrobić. Wpłaty kierować należy bezpośrednio na konto Fundacji Serca kreacja, numer: 74114010780000494699001001 z dopiskiem "Narybe'x".

Borobudur w Indonezji

Może Cię zainteresować:

5 kontynentów, 41 krajów, tysiące wspomnień. Tarnogórska podróżniczka o swoich wyprawach

Autor: Urszula Gołkowska

06/11/2022

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon