Tor napalmowy i szturm na budynek. Tarnogórzanie wrócili z Centralnego Zlotu Klas Mundurowych [GALERIA]

Przeszkoda wodna, rozminowywanie terenu, pętla taktyczna - to tylko niektóre wyzwania, jakie czekały na uczestników Zlotu. Wśród najlepszych kadetów wyróżniali się także tarnogórscy uczniowie.

Centralny Zlot Klas Mundurowych 2021

W zeszłym tygodniu do Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych Wędrzyn przyjechało 400 przedstawicieli 17 placówek z różnych części kraju. Zjawili się także uczniowie Zespołu Szkół Techniczno-Usługowych im. Jana Pawła II w Tarnowskich Górach.

Kadeci nie tylko mogli zobaczyć na własne oczy pokaz dynamiczny i statyczny, ale także sami przeszli bardzo wymagające szkolenie.

- Siedem dni ćwiczeń i spotkań z wojskiem, które na zawsze pozostaną w pamięci młodych kadetów. Poznali możliwości szkoleniowe wojsk pancernych, zmechanizowanych i zmotoryzowanych. Każda godzina była solidnie zaplanowana - relacjonują organizatorzy.

II Tarnogórski Piknik Militarny. Gdzie i kiedy się odbędzie?

Podczas ćwiczeń uczniowie:

  • forsowali przeszkodę wodną
  • rozminowywali i zaminowywali teren
  • poznali technikę Hunter Killer Team
  • wykonali szturm budynku
  • przemieszczali się Kołowym Transporterem Opancerzonym (KTO)
  • przebiegali przez tor napalmowy z użyciem masek przeciwgazowych mp 5
  • pokonali pętlę taktyczną
- W ramach Zlotu kadeci również rywalizowali między sobą w siedmiu konkurencjach. Tarnogórskim kadetom dorównali jedynie uczniowie z Nowego Sącza. Obydwa zespoły zwyciężyły w dwóch konkurencjach, zostawiając w tyle pozostałe ekipy. Dodatkowo w konkursie wiedzy o patronie gospodarzy i misternie wykonanym proporcu 2 szwadronu 7. Pułku Strzelców Konnych Wielkopolskich uczniowie zajęli II miejsce, zgarniając ostatecznie najwięcej nagród spośród uczestników Zlotu - opowiadają tarnogórzanie.

Na zakończenie poligonowych zmagań Dyrektor Biura Programu "Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej" gen. bryg. Artur Dębczak oraz dowódca 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej gen. bryg. Dariusz Kosowski wręczyli nagrody i wyróżnienia zdobyte podczas wykonywania zadań w trakcie całego tygodnia.

- Uczniowie klas wojskowych powrócili do domów z bagażem nowych doświadczeń, umiejętności, ambicji oraz niesamowitych wspomnień - dopowiadają organizatorzy.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon