Tort, koncert, wystawy. Tak CEKUŚ świętował swoje 10. urodziny

Z okazji ważnego jubileuszu CEKUŚ zaprosił wszystkich mieszkańców powiatu i nie tylko do wspólnego celebrowania wyjątkowej rocznicy. Atrakcji nie zabrakło.

Z tortem i Dżemem

3 maja Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim świętowało swoje dziesięciolecie. Z tej okazji w pałacowych wnętrzach odbyło się duże wydarzenie, na które zaproszeni goście tłumnie odpowiedzieli. Organizatorzy przygotowali specjalne wystawy poświęconych 10-letniej działalności Centrum. Imprezę uświetnił wykład dr. Jacka Kurka pt. "Ballada o białej bawełnie, czarnym węglu i ognistych marzeniach". Dla najmłodszych zorganizowane były warsztaty plastyczne oraz muzyczne.

Podczas wydarzenia zainteresowani mogli skosztować pałacowych smaków. Degustacja obejmowała wykwintny rosół z perliczki ze swojskimi nudlami, kluski śląskie z roladą i modrą kapustą, gulasz szlachecki. Nie obyło się oczywiście bez wielkiego urodzinowego tortu.

Oficjalną częścią imprezy był także pokaz taneczny. Przedstawiciele szkoły Mistral zaprezentowali walc wiedeński. Na finał przygotowano natomiast koncert plenerowy na podstawie spektaklu "Skazany na bluesa". Maciej Lipina wcielił się w postać Ryszarda Riedla, a towarzyszyli mu Paweł Ambroziak (gitara), Marcin Zaleś (gitara), Adam Snopek (klawisze), Ronald Tuczykont (bas) oraz Przemysław Smaczny (perkusja).

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon