Tragedia na drodze w Połomi. Nie żyje młody kierowca

W wyniku makabrycznego zderzenia samochodu z motorowerem zginął 22-letni mężczyzna. Policja ustala okoliczności wypadku.

Nie zdążyli go uratować

Do nieszczęśliwej sytuacji doszło w sobotę w Połomi (gmina Tworóg) przed godziną 17:00 na skrzyżowaniu ulic Słonecznej z Pyskowicką. Według wstępnych ustaleń tarnogórskich funkcjonariuszy młody kierowca motoroweru marki Romet nie ustąpił pierwszeństwa na jezdni. Niestety w tym samym czasie na drodze pojawił się Nissan Qashqai. Jego 52-letni kierowca nie zdążył zareagować i zderzył się z nieuważnym uczestnikiem ruchu.

Świadkowie bardzo szybko przystąpili do reanimacji. Mimo ich natychmiastowej pomocy, nie udało się uratować mężczyzny.

- Miejsce wypadku zabezpieczali policjanci, którzy wyznaczyli objazdy. Okoliczności tego tragicznego w skutkach zdarzenia wyjaśniać będzie miejscowa prokuratura we współpracy z tarnogórską jednostką policji - informują mundurowi.

Funkcjonariusze apelują

Pomimo licznych kampanii społecznych i akcji prewencyjnych, na jezdniach wciąż pojawia się wiele tragicznych w skutkach, niebezpiecznych zdarzeń. Do makabrycznych wypadków dochodzi zwłaszcza w wyniku konfrontacji motorów i innych jednośladów z samochodami. Dlatego tak ważna jest ostrożna, rozsądna jazda i oczywiście stosowanie się do przepisów drogowych.

- Każdy, kto wsiada na motocykl, powinien sobie uzmysłowić, że wysokie ryzyko utraty życia i zdrowia jest przede wszystkim pochodną niebezpiecznych, nieprzemyślanych zachowań - przypominają policjanci. - Poruszając się z nadmierną prędkością, czy jadąc slalomem pomiędzy pojazdami, motocyklista nie pozwala kierowcom samochodów na jego dostrzeżenie - dodają.

fot. Komenda Powiatowa Policji w Tarnowskich Górach

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Wypadki w tarnowskich gorach2

Nieszczęśliwy weekend na tarnogórskich drogach....

Nietrezwy kierowca w tworogu

W organizmie promil, w kieszeni narkotyki....

Wypadek w kaletach

Uczestnicy wypadku w Kaletach zatrzymani

Smierc na dworcu

Śmierć na tarnogórskim dworcu. Zmarła 71-letnia...

Pijani kierowcy tg

W organizmie ponad dwa promile, ale wsiadają do...

Wypadek tarnowskie gory

Potrącił pieszego na przejściu. Policja bada...

Tarnowskie gory zderzenie 1

Zderzenie trzech samochodów w Orzechu