Tragiczna jakość powietrza. Lepiej zostać w domu!

Tarnowskie gory smog

Regionalny Wydział Monitoringu Środowiska w Katowicach ostrzega. Dopuszczalny poziom smogu może zostać przekroczony.

Alarm na 24 lutego

Tradycyjna plaga sezonu grzewczego powraca. Regionalny Wydział Monitoringu Środowiska w Katowicach Departament Monitoringu Środowiska Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska poinformował o złej jakości powietrza. Ostrzeżenie dotyczy wielu gmin, w tym także tych znajdujących się na terenie naszego powiatu. W związku z obecną sytuacją apeluje się między innymi o:

  • ograniczenie intensywnego wysiłku fizycznego na zewnątrz budynków 
  • ograniczenie wietrzenia pomieszczeń
  • unikanie działań zwiększających zanieczyszczenie powietrza (na przykład palenie w kominku)

- Zaleca się również zwiększenie nadzoru nad osobami przewlekle chorymi, w tym niepełnosprawnymi, bieżące śledzenie informacji o zanieczyszczeniu powietrza - czytamy w powiadomieniu. 

Pracownicy Wydziału przypominają także o konieczności prowadzenia szerokiej akcji edukacyjnej z myślą o uczniach oraz ich rodzicach. Miałaby ona dotyczyć zagadnień związanych z pozytywnymi nawykami zmniejszającymi ryzyko wysokiego poziomu smogu. Z treścią całego dokumentu można zapoznać się TUTAJ.

Smogojady dla najmłodszych 

W tarnogórskich przedszkolach funkcjonuje już kilkadziesiąt urządzeń pochłaniających zanieczyszczenia. Tak zwane "smogojady" to efekt akcji „Mogę zatrzymać SMOG – Przedszkolaku złap oddech”. Przedsięwzięcie cieszyło się tak dużą popularnością, iż zdecydowano się na przeprowadzenie dwóch edycji. Więcej informacji na ten temat przedstawiamy w poprzednim artykule

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej: