Tragiczne zdarzenie nad Zalewem Nakło-Chechło. Kobiety nie udało się uratować

Wczoraj, 15 lipca, w gminie Świerklaniec dwie wczasowiczki spadły z materaca do wody. Kobiety zaczęły się topić. Na pomoc ruszyli ratownicy. Jedną z poszkodowanych udało się ocalić. Niestety druga zmarła w szpitalu.

Dramatyczne zdarzenie nad Nakłem-Chechłem

Nad zalewem w gminie Świerklaniec wypoczywały dwie kobiety w wieku 27 i 28 lat. Znajdowały się na materacu, który wypłynął poza strzeżoną strefę. Dramatyczne zdarzenie miało miejsce około godziny 14:00. Materac wywrócił się, a wypoczywające spadły do wody i zaczęły się topić. Na szczęście sytuację zauważono. Świadek zaalarmował ratowników WOPR, którzy ruszyli na pomoc tonącym. Wyciągnęli kobiety na brzeg i rozpoczęli walkę o ich życie. Poszkodowane zostały następnie przetransportowane do szpitala. Niestety, jak podała dziś Policja Śląska, 27-latka zmarła w szpitalu.

- Przypominamy wszystkim korzystającym z uroków upalnego weekendu - nie lekceważcie żywiołu, jakim jest woda - apelują funkcjonariusze.

- Wybierajcie tylko strzeżone kąpieliska. Materac dmuchany czy koło nie służy do wypływania na głęboką wodę. Nie wypływajcie poza strzeżone kąpielisko, jeśli nie potraficie pływać. Jeśli korzystacie ze sprzętów wodnych, zakładajcie kapok - wyliczają.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon