Tragiczny wpadek w Potępie. Policjanci wyjaśniają przyczyny zdarzenia

W piątek, 20 lutego, w powiecie tarnogórskim samochód osobowy wypadł z drogi i spadł do rzeki. Śmierć poniosło dwóch młodych ludzi. Sprawą zajmuje się Policja.

Wypadek w Potępie - trwa wyjaśnianie

Ostatni piątek rozpoczął się tragicznie. W miejscowości Potępa (gmina Krupski Młyn) przy ulicy Tarnogórskiej samochód osobowy wpadł do Małej Panwi. Na miejscu pierwsi zjawili się funkcjonariusze z Tworoga, którzy patrolowali okolicę.

- W pewnym momencie zauważyli uszkodzone barierki ochronne na moście nad rzeką Mała Panew. Niezabezpieczone w żaden sposób miejsce przykuło ich uwagę, dlatego postanowili to sprawdzić. Okazało się, że w korycie rzeki, na dachu leży pojazd - podają mundurowi.

Funkcjonariusze nie byli w stanie sprawdzić, czy ktoś znajduje się w samochodzie. Na miejsce wezwano także inne służby. Do wypadku przyjechało kilkanaście zastępów straży, w tym specjalistyczne jednostki. Droga została zablokowana, gdyż wymagało tego wydobycie pojazdu z wody. W środku samochodu znaleziono ciała dwóch mężczyzn. Obecny na miejscu lekarz stwierdził zgon ofiar. Byli nimi 24-latek z Potępy i 27-letni mieszkaniec Krupskiego Młyna.

Policjanci będą teraz ustalać szczegóły i przyczyny zdarzenia.

- Śledczy, pod nadzorem prokuratora, przeprowadzili oględziny, zabezpieczając ślady kryminalistyczne i wyłowiony samochód marki volkswagen. Ponadto prokurator zlecił przeprowadzenie sekcji zwłok - informują mundurowi. - Zadaniem śledczych będzie teraz wyjaśnienie, jak doszło do tego tragicznego zdarzenia - dodają.

W związku z tragedią Gmina Krupski Młyn ogłosiła trzydniową żałobę.

Wypadek w Potępie

Może Cię zainteresować:

Tragedia w Potępie. Samochód wpadł do rzeki, zginęły dwie osoby

Autor: Redakcja TG

20/01/2023

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon