Trasa rowerowa Tarnowskie Góry - Bytom. Teraz z nowym oznakowaniem

Miasto Bytom postanowiło odświeżyć oznakowanie trasy numer 6 i 20. Jedna z nich prowadzi prosto do Tarnowskich Gór i naszych lokalnych zabytków.

Na rowerze do Bytomia

Pora roku raczej nie sprzyja rowerowym wojażom, choć są i tacy, którym niskie temperatury wcale nie przeszkadzają. Dla wszystkich miłośników mniej lub bardziej wyczynowego kolarstwa mamy dobrą wiadomość. Zakończyła się właśnie pierwsza faza wymiany oznakowania przy trasie rowerowej numer 20 w Bytomiu. Prowadzi ona z Bytomia Dąbrowy Miejskiej obok Rezerwatu "Segiet" aż do granicy z Tarnowskimi Górami. Dalej dojechać można do Centrum, Rept Śląskich i Starych Tarnowic. Infrastruktura została tak zaplanowana, by jej użytkownicy mogli bez większego problemu znaleźć najważniejsze atrakcje okolicy.

- Trasy te w większości mają nawierzchnię w dobrym lub zadowalającym stanie technicznym. Po latach użytkowania, oznakowanie wymagało jednak odświeżenia nie tylko ze względu na wpisanie obiektów do których trasa prowadzi na listę światowego dziedzictwa UNESCO, co miało miejsce w 2017 roku, ale przede wszystkim dlatego, że ich konstrukcje były wykonane z drewna i większa ich część uległa już zniszczeniu – mówi Paweł Mirosławski z Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów.

Władze Bytomia zdecydował się na modernizację oznakowania przy dwóch trasach: numer 6 i numer 20. Jest to pierwszy etap większej inwestycji, w ramach której drobny remont przejdzie także rowerowy odcinek pomiędzy Miechowicką Ostoją Leśną i granicą z Zabrzem. Co więcej, na fragmentach ze skrzyżowaniami dróg publicznych zostaną wprowadzone usprawnienia ruchu miedzy innymi w postaci wymalowanych na jezdni przejazdów.

Aktualnie przy odcinkach o łącznej długości 10,3 kilometra pojawiły się metalowe tabliczki pokryte folią odblaskową. Dzięki niej oznakowanie będzie dobrze widoczne także w ciemności. W niedalekiej przyszłości pojawią się kolejne tabliczki, razem będzie ich 99. Koszt inwestycji szacuje się na 31 tysięcy złotych.

fot. UM Bytom/Hubert Klimek

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Nadleśnictwo Brynek

Plany Nadleśnictwa Brynek wzbudzają wiele emocji.

Tarnowskie Góry, Park Miejski

Na spacer do Parku Miejskiego - ulica Bałtycka już gotowa

Gmina Zbrosławice, plac zabaw w Przezchlebiu

Bajkowy plac zabaw w gminie Zbrosławice

Alicja Omięcka

Podwyżki dla pracowników Kolei Śląskich już od 1.10.2021!

Kalety - paczkomat przy ul. Krótkiej w Jędrysku

Nowy paczkomat w Kaletach. Gdzie go znajdziemy?

Rządowy Program Budowy Dróg Krajowych 2030

Powstanie obwodnica Tarnowskich Gór i kolejny fragment S11

Zaginiony Karol Płatkowski

Zaginął Karol Płatkowski. Policja prosi o informacje