Trup w fabryce, mydło i trzy zaginięcia. Przed nami nowy tarnogórski kryminał

W naszym mieście działy się rzeczy niezwykłe i tajemnicze. Pobierz mapę, włącz audiobook i ruszaj, by odszukać przestępcę.

"Kto umywa ręce?"

- W pewien kwietniowy poranek, niespełna 100 lat temu, w Fabryce Mydła Lukaschika w Tarnowskich Górach zostaje znaleziony N.N. trup... Gdyby tego było mało, bez śladu znikają trzej szanowani przedsiębiorcy. Co się stało? Kim jest denat? Jaką tajemnicę kryje fabryka mydła?

W ten nietypowy sposób członkowie Stowarzyszenia Góry Kultury zapraszają do wzięcia udziału w kolejnym projekcie. Dla chcących odkrywać nowe oblicze Tarnowskich Gór mieszkańców oraz wszystkich zainteresowanych przyjezdnych gości powstał "półprawdziwy audioprzewodnik kryminalny". Dzięki niemu słuchacz razem z detektywem Antonim Halembą może podążać śladem przestępcy. Nagrania dostępne są na platformie YouTube oraz Spotify. Oto pierwsze z nich:


To jeszcze nie wszystko! Oprócz audiobooka powstała także mapka pozwalająca spacerować po śródmieściu razem z poszukującym poszlak i dowodów bohaterem tarnogórskiej historii. Materiały do pobrania dostępne TUTAJ.

- Idź wolno, rozkoszuj się miastem, zadzieraj głowę wysoko i podziwiaj budynki. Miejsca na mapce odpowiadają numerom rozdziałów. Idąc tym tropem masz okazję doświadczać historii w czasie rzeczywistym - zapraszają pomysłodawcy. - Kanapowcy też poczują historię, jednak zalecamy spacer po mieście ze słuchawkami w uszach - dodają.
Stowarzyszenie Góry Kultury
Stowarzyszenie Góry Kultury


Autorką tekstu jest Sylwia Jata, jako lektor wystąpił Grzegorz Rudnicki. Realizację projektu wsparł finansowo Urząd Miasta Tarnowskie Góry.

"Co jadł Gwarek na drugie śniadanie?", czyli kolejna niespodzianka od Stowarzyszenia Góry Kultury

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Tarnowskie Góry. Góry Kultury - książka

Tarnogórska książka "Co jadł Gwarek na drugie śniadanie?"

Projekt bez tytułu6

Świerklaniec od podszewki - zwiedzanie Parku w Świerklańcu

Potańcówka z okazji Święta Niepodległości 16

Szalone lata 20. w Tarnowskich Górach

Tarnowskie Góry 2022 01 05 T100720 603

"Matrix", "Księżniczka Czardasza" i Tarnogórska Orkiestra

Żywe Srebro Festiwal 2021

Imprezowy ostatni weekend wakacji. Gdzie się wybrać?

Gwarki Lokalnie 2021 i Festiwal Żywe Srebro

Gwarki Lokalnie 2021 i Żywe Srebro Festiwal

Cynk z TG - terenowa gra miejska

Cynk z TG - mobilna gra historyczna