Trup w fabryce, mydło i trzy zaginięcia. Przed nami nowy tarnogórski kryminał

W naszym mieście działy się rzeczy niezwykłe i tajemnicze. Pobierz mapę, włącz audiobook i ruszaj, by odszukać przestępcę.

"Kto umywa ręce?"

- W pewien kwietniowy poranek, niespełna 100 lat temu, w Fabryce Mydła Lukaschika w Tarnowskich Górach zostaje znaleziony N.N. trup... Gdyby tego było mało, bez śladu znikają trzej szanowani przedsiębiorcy. Co się stało? Kim jest denat? Jaką tajemnicę kryje fabryka mydła?

W ten nietypowy sposób członkowie Stowarzyszenia Góry Kultury zapraszają do wzięcia udziału w kolejnym projekcie. Dla chcących odkrywać nowe oblicze Tarnowskich Gór mieszkańców oraz wszystkich zainteresowanych przyjezdnych gości powstał "półprawdziwy audioprzewodnik kryminalny". Dzięki niemu słuchacz razem z detektywem Antonim Halembą może podążać śladem przestępcy. Nagrania dostępne są na platformie YouTube oraz Spotify. Oto pierwsze z nich:


To jeszcze nie wszystko! Oprócz audiobooka powstała także mapka pozwalająca spacerować po śródmieściu razem z poszukującym poszlak i dowodów bohaterem tarnogórskiej historii. Materiały do pobrania dostępne TUTAJ.

- Idź wolno, rozkoszuj się miastem, zadzieraj głowę wysoko i podziwiaj budynki. Miejsca na mapce odpowiadają numerom rozdziałów. Idąc tym tropem masz okazję doświadczać historii w czasie rzeczywistym - zapraszają pomysłodawcy. - Kanapowcy też poczują historię, jednak zalecamy spacer po mieście ze słuchawkami w uszach - dodają.
Stowarzyszenie Góry Kultury
Stowarzyszenie Góry Kultury


Autorką tekstu jest Sylwia Jata, jako lektor wystąpił Grzegorz Rudnicki. Realizację projektu wsparł finansowo Urząd Miasta Tarnowskie Góry.

"Co jadł Gwarek na drugie śniadanie?", czyli kolejna niespodzianka od Stowarzyszenia Góry Kultury

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Projekt bez tytułu6

Świerklaniec od podszewki - zwiedzanie Parku w Świerklańcu

Tarnowskie Góry. Góry Kultury - książka

Tarnogórska książka "Co jadł Gwarek na drugie śniadanie?"

Annum Festival w Tarnowskich Górach 2021

Przed nami pierwsze wydarzenie Annum Festival 2022

Tarnowskie Góry, jarmark świąteczny 2021

Rozpoczyna się Tarnogórski Jarmark Bożonarodzeniowy 2021

Tarnowskie Góry, choinka

Jarmark Bożonarodzeniowy w Tarnowskich Górach

Teatralne Parkowanie 2021

Weekend 20.-22.08. Gdzie się wybrać?

TCK-owe Kino Objazdowe

Atrakcje weekendu 13.-15.08. Gdzie warto się wybrać?