Trwa budowa nowych boisk w centrum. Otwarcie już w listopadzie?

Postępują prace przy budowie infrastruktury sportowej przy ul. Wojska Polskiego. Znamy spodziewany termin zakończenia zadania.

Nowe boiska dla TS Gwarek

W centrum miasta budowane są dwa duże boiska. Inwestycja ma wartość ponad 15 milionów złotych. Połowa tej kwoty - 7,5 miliona złotych - pochodzi z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Pozostałą kwotę dołożył samorząd. Na jakim etapie są obecnie prace?

- Gotowa jest już prawie cała podbudowa obu boisk, pod którymi są także położone sieci elektryczne, drenaże i instalacja nawadniająca. Na obu placach wkrótce pojawią się górne warstwy – na jednej położona zostanie (boisko górne) sztuczna nawierzchnia, na drugiej zasiana trawa - informuje Urząd Miasta.

Jak dodają urzędnicy, zakończenie prac planowane jest na listopad 2022 roku.

W ramach zadania powstaną między innymi:

  • boisko do piłki nożnej o nawierzchni z trawy syntetycznej z pełną podbudową o wymiarach pola gry: 105 m x 65 m
  • boisko do piłki nożnej o nawierzchni z trawy naturalnej (wysiewanej) z pełną podbudową o wymiarach pola gry: 103 m x 68 m
  • zaplecze sanitarno-szatniowe (w tym między innymi: dwie szatnie z węzłem sanitarnym, pokój sędziowski, pokój trenerów)
  • dojścia i drogi dojazdowe (w tym parkingi z kostki brukowej, zjazd na drogę publiczną z kostki brukowej, nawierzchnie i dojście szutrowe do boiska od strony ul. Klonowej, chodniki z kostki brukowej)
  • mała architektura (ławki i kosze na śmieci)

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon