Trwa remont ulicy Knosały w Radzionkowie. Na jakim etapie są obecnie prace?

Radzionkowscy kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość. Roboty na jednej z ulic miasta potrwają jeszcze kilka tygodni. Co udało się już zrealizować?

Remont ul. Knosały w Radzionkowie

Trwa realizacja zadania o nazwie "Remont i przebudowa DP3271S w Radzionkowie w zakresie budowy ciągu pieszo-rowerowego wraz z infrastrukturą towarzyszącą". Na jednym z ważniejszych odcinków miasta ruch samochodowy jest utrudniony. Jednak kiedy inwestycja zostanie już zrealizowana, skorzystać na niej mają zarówno kierowcy, jak i piesi oraz rowerzyści. Oprócz budowy chodnika, a także ścieżki rowerowej, remontowana jest nawierzchnia jezdni. Na jakim etapie są aktualnie roboty?

- Obecnie trwają intensywne prace związane z remontem nawierzchni drogi na całym odcinku objętym realizowaną inwestycją. W tym tygodniu została wyłożona warstwa wiążąca, a niebawem będzie wykładana warstwa ścieralna. Znaczna część chodnika oraz ścieżki rowerowej zostały wykonane, ale cały czas trwają prace związane z ich wykończeniem - informują przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Tarnowskich Górach.

Łączny koszt inwestycji szacowany jest na ok. 5 mln zł. Zakończenie prac zaplanowano na połowę listopada.

Uwaga kierowcy

Na efekty końcowe zadania będziemy musieli jeszcze poczekać. Starostwo Powiatowe prosi zatem kierowców o cierpliwość.

- Październik będzie czasem intensywnych prac drogowych związanych z realizacją tej inwestycji. W związku z tym, iż trwają prace drogowe, które mają polepszyć bezpieczeństwo i komfort użytkowania, zwracamy się do kierowców i pozostałych użytkowników o wyrozumiałość i zachowanie ostrożności - apelują urzędnicy.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon