Trwa zbiórka dla Moniki Mol na zakup protezy. Tarnogórzanka przejdzie amputację nogi

W wieku 17 lat Monika Mol przeżyła wypadek, wskutek którego jej lewa stopa uległa zmiażdżeniu. Od tamtej pory tarnogórzanka przeszła wiele skomplikowanych operacji. Kilka tygodni temu do nogi wdało się zakażenie. Lekarze podjęli decyzję, by amputować kończynę. Za kilka dni zabieg dojdzie do skutku, a do pełnej samodzielności młodej kobiecie potrzebna jest specjalistyczna proteza.

SiePomaga.pl
Monika Mol zbiórka na zakup protezy

Na stronie SiePomaga została założona zbiórka dla 27-letniej Moniki Mol. Tarnogórzanka w wieku siedemnastu lat uległa wypadkowi, w którym jej lewa stopa została zmiażdżona. Przez blisko dziesięć lat młoda kobieta przeszła szereg operacji, które miały przywrócić ją do pełnej sprawności. Pomimo stałej opieki medycznej rany na nodze coraz wolniej się goiły, a całemu procesowi towarzyszył ogromny ból. Tarnogórzanka musiała zrezygnować z pracy zawodowej, gdyż przewlekły stan zapalny uniemożliwiał jej normalne funkcjonowanie.

Wyrok dla Moniki Mol - amputacja lewej nogi

Po czasie Monika Mol usłyszała diagnozę - do ran wdało się zakażenie gronkowcem złocistym, który w jej przypadku jest oporny na leczenie. Pomimo wielokrotnych prób zahamowania zakażenia, bakteria nie ustępowała. Kilka tygodni temu Monika Mol usłyszała wyrok - konieczna będzie amputacja lewej nogi w rejonie podudzia. Operacja odbędzie się 11 kwietnia 2023 r.

- Byłam przerażona, ogarnął mnie potworny strach przed tym, co mnie czeka. W końcu jednak zrozumiałam, że amputacja jest jedynym sposobem, by odzyskać swoje życie – aktywne życie bez bólu. Dlatego po wieloletniej walce o zachowanie nogi, musiałam pogodzić się z jej utratą. Ta decyzja wymagała ode mnie wiele odwagi, ale też uspokoiła mnie oraz ukierunkowała moją postawę i działania na przyszłość - wspomina tamtą chwilę Monika Mol.

Tarnogórzanka pomimo przeciwności losu w przyszłości chce nadal uprawiać sport, założyć rodzinę i spełniać swoje marzenia. Jednak, by doszło to do skutku do pełnej sprawności potrzebna jest jej proteza modularna nogi. - Zakup specjalistycznej protezy pozwoli mi odzyskać samodzielność. Niestety, jej koszt znacznie przekracza moje możliwości finansowe. Proteza to dla mnie szansa na nowe życie - wyjaśnia.

Łączna kwota zbiórki, która pokryje zakup protezy oraz rehabilitację to ponad 104 tysiące złotych. Obecnie udało uzbierać się nieco ponad siedem tysięcy zł. Osoby, które chcą wesprzeć zbiórkę, mogą wpłacić dowolną kwotę na stronie SiePomaga, do której link jest dostępny tutaj.

Podgórski Szymon zbiórka na operację

Może Cię zainteresować:

Trwa zbiórka na operację Szymona Podgórskiego. Zawodnik KKS-u doznał kontuzji nadgarstka

Autor: Redakcja TG

03/04/2023

Magdalena Skorek

Może Cię zainteresować:

Trwa zbiórka dla tarnogórzanki, która weźmie udział w zawodach Ironman. Pokona łącznie 113 kilometrów

Autor: Martyna Urban

22/03/2023

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon