Trwają prace na ulicy Górniczej i Gliwickiej. Na placu Gwarków odkryto zabytkową studnię

W centrum Tarnowskich Gór mają miejsce prace remontowe. Dobra wiadomość dla kierowców: zbliżają się one ku końcowi. Przed finiszem robót trafiono także na ciekawe znalezisko.

Górnicza i Gliwicka - kiedy będą przejezdne?

To pytanie z pewnością zadaje sobie wielu mieszkańców. Przedstawiciele Urzędu Miasta stwierdzają, że inwestycja powoli się kończy. Zmiany zobaczymy między innymi na ulicy Górniczej.

- Budowlańcy fugują już granitowy bruk na skrzyżowaniu z ulicą Ligonia. Przejazd ulicą i w rejonie powinien zostać przywrócony w najbliższych dniach. Dzięki przebudowie w okolicach budynku ZUS osoby ze szczególnymi potrzebami znajdą dodatkowe miejsce parkingowe - zapowiadają urzędnicy.

W ramach remontu związanego z ulicą Gliwicką prace trwają na placu Gwarków. Po zakończeniu przejazd ma być wygodniejszy.

- Stare "kocie łby" są po oczyszczeniu i wypłukaniu układane na nowo. Wkrótce przejście po nich będzie zdecydowanie bardziej komfortowe niż kiedyś, bo układane są równo i bardziej ściśle niż do tej pory. Poza komfortem dbamy o zachowanie zabytkowego charakteru tego miejsca - dodają urzędnicy.

Co ciekawe, podczas prac natknięto się na element zabytkowej infrastruktury. To stara 25-metrowa studnia. Wejście do niej znajduje się na placu Gwarków. Prace w tym miejscu nadzoruje archeolog.

Wymiana oświetlenia w Tarnowskich Górach

Może Cię zainteresować:

Tarnowskie Góry wymienią oświetlenie. Osada Jana korzysta z nowych ledów

Autor: Urszula Gołkowska

27/07/2023

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon