Trzech nietrzeźwych kierowców zatrzymanych. Jeden z nich zdążył spowodować kolizję

Miniony weekend nie należał do najbezpieczniejszych. Trzech mężczyzn, którzy absolutnie nie powinni wsiadać za kierownicę, wpadło w ręce stróżów prawa.

Tarnowskie Góry kontrola drogowa

Pomimo częstych akcji profilaktycznych i apeli, wciąż zdarzają się sytuacje, które zagrażają życiu i zdrowiu uczestników ruchu drogowego. O poważnych konsekwencjach prowadzenia pojazdów "na podwójnym gazie" przekonało się trzech kierowców zatrzymanych podczas ostatniego weekendu.

Pierwszym z nich był 57-latek z Bytomia. W sobotę, 3 września, mężczyzna wyjeżdżał z parkingu przy jednym z centrów handlowych. Wykonując manewr cofania, uderzył w zaparkowanego volkswagena. Bytomianin odjechał z miejsca zdarzenia. Policjantom z Radzionkowa udało się jednak ustalić jego tożsamość. Jak się okazało, sprawca kolizji miał w organizmie promil alkoholu.

Następnego dnia, 4 września, stróże prawa zatrzymali dwóch kolejnych nieodpowiedzialnych kierowców. Jeden z nich, 38-letni Gruzin, miał w organizmie 1,5 promila. Zakończył jazdę na ulicy Artura w Radzionkowie. Podobny los spotkał 32-letniego chorzowianina. Mężczyzna został zatrzymany do kontroli na ul. Korola w Tarnowskich Górach. Jak się okazało, w wydychanym powietrzu miał pół promila alkoholu.

- Przypominamy, że za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwym grozi do dwóch lat więzienia. Dodatkowo na sprawców tego przestępstwa sąd obligatoryjnie nakłada karę finansową oraz zakaz prowadzenia pojazdów - informują policjanci.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Policja tarnowskie góry 2

Tarnowskie Góry. Nietrzeźwa kierująca zatrzymana

Policja tarnowskie góry

Tarnowskie Góry. Pijany kierowca zatrzymany

Tarnowskie Góry. Wypadek na ulicy Opatowickiej

Tarnowskie Góry. Trzy promile w organizmie i w trasę

Tarnowskie Góry. Kontrole drogowe

Tarnowskie Góry. Kierowcy pod wpływem alkoholu zatrzymani

Tarnowskie Góry - oszuści telefoniczni

Fałszywi policjanci i wnuczkowie znów w naszym powiecie

Pijany kierowca zatrzymany w Tarnowskich Górach

Wsiadł za kierownicę. W organizmie miał 3 promile alkoholu

Zbroslawice pijany kierowca

Slalomem przez Zbrosławice. Pijany kierowca zatrzymany