Trzech zatrzymanych na dwa tysiące skontrolowanych. Policjanci podsumowują akcję "Trzeźwość"

Wczoraj, 4 września, w całym województwie mundurowi badali trzeźwość uczestników ruchu drogowego. Działania odbywały się także w powiecie tarnogórskim. Tego dnia w ręce funkcjonariuszy wpadło trzech kierowców.

Komenda Powiatowa Policji w Tarnowskich Górach
Tarnowskie góry kontrola drogowa 2

Nietrzeźwi kierujący zatrzymani

4 września śląscy policjanci zwracali szczególną uwagę na kierowców stwarzających specjalne zagrożenie na drodze. Od wczesnych godzin porannych prowadzili działania, by wyłączyć z ruchu kierujących będących pod wpływem alkoholu. Mundurowi z Tarnowskich Gór objęli swoją uwagą cały powiat. W trakcie godzin akcji skontrolowali ponad dwa tysiące kierowców pojazdów. Wśród nich tylko jeden nie był trzeźwy. Mundurowi zatrzymali osobowego fiata. Za jego kierownicą siedział 50-latek, w którego organizmie wykryto pół promila alkoholu. Zdarzenie miało miejsce około godziny 5:30 na ulicy Wyszyńskiego w Tarnowskich Górach.

To jednak nie wszystko. Kilka godzin przed rozpoczęciem akcji "Trzeźwość" oraz już po jej zakończeniu na terenie powiatu tarnogórskiego zatrzymali zostali inni prowadzący "na podwójnym gazie". Pierwsza sytuacja wydarzyła się w Radzionkowie na ulicy Knosały tuż po północy. Kierowca z tego samego miasta miał w organizmie promil alkoholu. Natomiast po godzinie 17:00 w Tąpkowicach na ulicy Zwycięstwa wpadł 36-latek prowadzący samochód, podczas gdy w organizmie miał ponad 1,5 promila alkoholu. Za swoje czyny mężczyźni zostali ukarani zabraniem prawa jazdy. Sąd może zdecydować o kolejnych konsekwencjach: grzywnie, zakazie prowadzenia pojazdów czy dwóch latach więzienia.

- Przypominamy, że jazda pod wpływem alkoholu stwarza ogromne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Będąc pod jego działaniem, nie jesteśmy w stanie w odpowiedni sposób ocenić sytuacji na drodze, a w przypadku nieprzewidzianych zdarzeń - właściwie zareagować - przypominają policjanci.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon