Trzeci magazyn na węźle autostradowym

Węzeł autostradowy w gminie Zbrosławice „Zabrze-Zachód” czyli po naszemu Czekanów – Szałsza to prawdziwa żyła złota. Aktualnie znajdują się na tym terenie aż trzy magazyny, w tym kończy się budowa trzeciego. Jak zapowiada wójt gminy na tym nie koniec, bo w planach jest także czwarty.

Mlp

Dlaczego węzeł autostradowy w gminie Zbrosławice uważany jest za żyłę złota? Przede wszystkim to bardzo ważny punkt komunikacyjny w kraju. Stąd można się dostać na drogę wylotową na Czechy, Wrocław, Katowice oraz Kraków. Dzięki temu produkty ulokowane w magazynach znajdujących się w tym miejscu, mogą być dystrybuowane praktycznie wszędzie, przy bardzo małym nakładzie czasu. Nic więc dziwnego, że Żabka właśnie tutaj ma swoje centrum logistyczne.

Mało kto wie, że węzły Sośnica oraz Zabrze Zachód na autostradzie A1 są w bardzo bliskiej odległości, bo zaledwie jednego kilometra, od wielkiego kompleksu Żabki, którą wybudowała firma MLP Group. Na dzierżawę jednego z magazynów, który jest na ukończeniu zdecydowała się również firma In Post.

Jak twierdzi wójt gminy Zbrosławice, dzięki temu, że w tym miejscu jest zmieniony plan zagospodarowania przestrzennego, można tutaj budować właśnie tego typu obiekty. Przy drodze Szałsza-Ziemięcice powstały trzy magazyny wybudowane przez firmę MLP Group. Ich budowa trwała trzy lata, a ostatni jest już na ukończeniu.

Jak zapowiada wójt na tym jednak nie koniec. W sąsiedztwie powstałych już magazynów zostanie zbudowany jeszcze czwarty, przez tę samą firmę. Aktualnie w trakcie jest opracowywany projekt inwestycji. Jest ona bardzo ważna dla gminy, ponieważ jeśli uda się zagospodarować większość tego terenu w taki właśnie sposób, wzrosną szanse dla gminy na poprawienie budżetu.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Tarnowskie Góry Powstańców Śląskich przystanek autobusowy

Modyfikacja rozkładu jazdy linii autobusowej 671

Radzionków, brak wody

Radzionków. Już jutro przerwa w dostawie wody

Tarnowskie Góry info

Podsumowanie tygodnia 01-07.11. Czym żyli tarnogórzanie?

Wyniki Budżetu Partycypacyjnego Powiatu Tarnogórskiego 2022

Wyniki Budżetu Partycypacyjnego Powiatu Tarnogórskiego

Kurna Chata w Tarnowskich Górach

Zawaliła się Kurna Chata. Tarnogórzanie ruszają na pomoc

Wielospecjalistyczny Szpital Powiatowy S.A.

Duże zmiany w tarnogórskim szpitalu

Porwanie dziecko tarnowskie gory

Policyjna akcja "Naucz mnie mówić NIE". Jak...