Trzy, dwa, jeden - Gwarki 2022 oficjalnie rozpoczęte! Przeboje na scenie, pod sceną zabawa

Kończy się drugi dzień święta miasta. Tym razem pogoda dopisała, a na rynku bawiły się tłumy gości.

Roksana Węgiel, Małgorzata Ostrowska i... Rammstein

Po wczorajszych wydarzeniach dziś organizatorzy z niepokojem spoglądali w niebo, ale warunki pogodowe jak najbardziej sprzyjały imprezie. Po deszczowym czwartku przyszedł czas na gorący piątek.

Na scenie pojawiły się znane gwiazdy polskiej muzyki. Występy łączące pokolenia ściągnęły na rynek prawdziwe tłumy. Najpierw Tarnogórska Orkiestra Dęta, następnie Orkiestra Reprezentacyjna Gminy Miasteczko Śląskie. Kto spodziewał się nudnych kawałków, ten z pewnością się zaskoczył. W repertuarze znalazły się między innymi hity muzyki rozrywkowej, a nawet utwór metalowego zespołu Rammstein. Przed 19 dla młodszych zaśpiewała Roksana Węgiel. Wokalistka spotkała się z wyrazami uwielbienia nie tylko ze strony małych fanek.

Kulminacyjnym momentem stało się oficjalne otwarcie wydarzenia. By tradycji stało się zadość Burmistrz Tarnowskich Gór uroczyście przekazał klucz Stowarzyszeniu Miłośników Ziemi Tarnogórskiej. Na trzy dni miasto należy do gwarków.

Na finał przygotowano coś specjalnego. Przed publicznością pojawiła się Małgorzata Ostrowska. Choć dzisiejsze koncerty dobiegają już do końca, miasto jeszcze długo nie zaśnie.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon