Trzy, dwa, jeden - zaczynamy Gwarki 2023! Co ciekawego będzie się dziś działo?

To już dziś, 7 września, startuje najważniejsza tarnogórska impreza! Atrakcje czekają nas przede wszystkim na dużej scenie. Pojawi się tam między innymi Czesław Mozil. Co jeszcze zaplanowano na ten dzień?

UM Tarnowskie Góry
Gwarki 2023

Startują Gwarki 2023

Doczekaliśmy się! Dziś na tarnogórskie scenie zaprezentują się pierwsi artyści. Na rynku impreza rozpocznie się popołudniu. Kogo tam zobaczymy? Przede wszystkim lokalne zespoły muzyczne oraz taneczne. Co więcej, w tym roku spróbujemy powtórzyć koncert, do którego nie doszło z powodu "ulewy stulecia". Z tarnogórską młodzieżą zagra Czesław Mozil.

Plan koncertów 7 września

  • 17:00 - 300 chórzystów
  • 17:30 - White Deer (zwycięzca Przeglądu Srebrny Longplay)
  • 18:15 - Zespół Tańca Nowoczesnego TESS
  • 19:00 - Czesław Mozil i Orkiestra dziecięco-młodzieżowa "Śląskie Smyki"
  • 20:30 - TG Big Band

Gwarki to jednak nie tylko koncerty. W planie znajdziemy wiele imprez towarzyszących. Od wczoraj zwiedzać można wystawę ART.ERIA.TG w Kościele Ewangelicko-Augsburskim w Tarnowskich Górach. Z kolei dziś otwarta zostanie ekspozycja filatelistyczna Polskiego Związku Filatelistycznego Miejskiego Koła nr 5 w Tarnowskich Górach w Tarnogórskim Centrum Kultury. Propozycji jest sporo, a to dopiero początek. Rozkład jazdy na kolejne dni znajdziecie poniżej.

Kult

Może Cię zainteresować:

Znamy program Gwarków 2023! Kogo w tym roku zobaczymy na scenie?

Autor: Urszula Gołkowska

26/07/2023

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon