Trzy olimpijskie medale dla Tarnowskich Gór. Wywalczyli je nasi seniorzy!

W ubiegłym tygodniu odbyła się XIII Międzynarodowa Olimpiada Sportowa Uniwersytetów Trzeciego Wieku i Organizacji Senioralnych. Trzy przedstawicielki Tarnowskich Gór stanęły na podium.

Tarnogórskie Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku - zawody sportowe

Gratulacje dla naszych sportowców

Wydarzenie miało miejsce na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Około 500 zawodników prezentowało swoje umiejętności w dyscyplinach, takich jak pływanie na 50 m stylem klasycznym i dowolnym, bieg na 60 i 150 m, pchnięcie kulą, przełaje rowerowe, turniej Boule, turniej łuczniczy czy speed-ball.

- Sportowe zmagania poprzedziło dzień wcześniej spotkanie integracyjne zawodników i kibiców, których poderwał do tańca nasz zespół „Frajda” kierowany przez Ewelinę Pankiewicz - opowiadają uczestnicy.

Tarnowskie Góry reprezentowało dziesięciu słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku: Teresa Cieszyńska, Franciszek Drynda, Barbara Holy, Jan Gajda, Henryka Borkowska-Szmatloch, Halina Nogalska, Bogusława Sukiennik, Elżbieta Rduch, Maryla Witkowska i Wacław Kwiek.

Trzem zawodniczkom udało się sięgnąć po miejsca na podium. Bogusława Sukiennik okazała się najlepsza w biegu na 150 m, natomiast Elżbieta Rduch w biegu na 50m. Halina Nogalska wywalczyła srebro w przełajach rowerowych.

- Zawodników wspierali tarnogórscy kibice, którzy przy każdym występie naszych zawodników bardzo, bardzo głośno ich dopingowali - wspominają uczestnicy zawodów.

Naszym sportowcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów oraz radosnego rozpoczęcia nowego roku akademickiego.

Sukces studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku! Tarnogórzanie nagrodzeni w IV Konkursie Fotograficznym

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon