Straż pożarna w Strzybnicy. Co stało się zeszłej nocy przy ulicy Kościelnej?

Wczoraj po godzinie 20:00 przez ulicę Zagórską przemknęły wozy służb mundurowych. Co spowodowało ich interwencję?

Straz pozarna tarnowskie gory

Sytuację szybko opanowano

W akcji brały udział trzy wozy strażackie. W jednym z budynków przy ulicy Kościelnej doszło do zapalenia się sadzy. Sytuacja została szybko opanowana. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Podobne zdarzenia często mają miejsce w sezonach grzewczych. Pożary sadzy spowodowane są zaniedbaniem stanu kominów. Podstawowym i najważniejszym błędem jest brak czyszczenia przewodów dymowych. Do osadzania się cząsteczek sadzy przyczynia się także palenie w piecu śmieciami czy mokrym drewnem.

- Przed sezonem grzewczym, jak również w trakcie niego, należy rzetelnie przeprowadzać kontrolę stanu technicznego przewodu kominowego. Sprawdzamy wtedy drożność oraz szczelność komina. Gdy nagromadzona jest sadza, należy ją niezwłocznie usunąć, a jeżeli napotkamy na pęknięcia przewodu, należy go naprawić lub zgłosić to kominiarzowi, który sprawdzi stan komina - radzą strażacy.

Zaniedbanie wskazanych praktyk może skończyć się naprawdę źle. Jeżeli podczas pożaru przewód kominowy rozszczelni się i ogień zacznie rozprzestrzeniać się na przyległe do niego elementy, może dość do zapalania się dachu, poddasza, a nawet całego domu.

Znakiem ostrzegawczym może być bardzo silny szum. Spowodowany jest on gwałtowną reakcją spalania. Pamiętajmy, by niezwłocznie wezwać straż pożarną. Nie wolno gasić paleniska wodą, ponieważ wówczas zaistnieje niebezpieczeństwo rozerwania komina.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Pożar w powiecie tarnogórskim

Nocny pożar w powiecie tarnogórskim

Pożar w Tarnowskich Górach 2

Tarnowskie Góry. Pożar w Sowicach. Spłonęło 8 hektarów

Tarnowskie Góry 30.01.2022

Podsumowanie tygodnia 24-30.01.2022

Tarnowskie Góry. Nowy sprzęt dla OSP

Nowy sprzęt dla tarnogórskich OSP. Co dostali druhowie?

Nowy sprzęt dla Ochotniczej Straży Pożarnej z Kalet

Nowy sprzęt dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Kaletach

Tarnowskie Góry info

Podsumowanie tygodnia 06.-12.09

Gaz opatowice

Zapłon gazu w Tarnowskich Górach. Znamy przyczynę