Turniej średniowieczny w Miasteczku Śląskim już w te wakacje!

Już tego lata czeka nas nietypowa impreza. Do Miasteczka Śląskiego przyjadą... średniowieczni wojowie!

Miasteczko slaskie turniej

Aktualizacja

Impreza odbędzie się w dniach 2-4 lipca na terenie obok Stawu Zandka (za stacją Orlen). Przydatne informacje znaleźć można na facebookowym profilu wydarzenia.

I Golęszyckie Zmagania w Miasteczku Śląskim
I Golęszyckie Zmagania w Miasteczku Śląskim

I Golęszyckie Zmagania w Miasteczku Śląskim

Turnieje i imprezy rekonstrukcyjne przyciągają wielu turystów, zwłaszcza teraz, kiedy po długich miesiącach lockdownu organizatorzy tego typu wydarzeń mogą nareszcie zaprosić na nie większą publiczność. Wszyscy fani historii (i nie tylko) z pewnością ucieszą się z faktu, że w naszym powiecie planowany jest zjazd drużyn średniowiecznych.

- Serdecznie zapraszamy na naszą drużynową, wczesnośredniowieczną imprezę, która po raz pierwszy odbędzie się w Miasteczku Śląskim na terenie, gdzie... być może, z inicjatywy części naszej drużyny, wkrótce powstanie grodzisko - zapraszają pomysłodawcy. - Główne atrakcje przewidziane są na sobotę (03.07). Docelowy harmonogram jest w trakcie realizacji, ale pojawi się już niedługo - dodają.

Tarnowskie Góry. Gra Miejska Retrospekcja - Rozegraj Powstanie

Wydarzenie trwać będzie od 1 do 4 lipca 2021 roku. Czego możemy się spodziewać? Organizatorzy zdradzają, że w planach mają między innymi:

  • obozowisko
  • kramy
  • turniej wojów
  • turniej łuczniczy
  • bitwa
  • biesiada
  • wykłady
  • manewry
  • świetna zabawa w różnistych zmaganiach

- Chcielibyśmy też zorganizować targowisko, więc zapraszamy również rzemieślników - Wy też możecie zapraszać - informuje Mirosław Kurek, jeden z organizatorów.

Więcej informacji pojawi się wkrótce na profilu wydarzenia. Zainteresowane drużyny rekonstrukcyjne mogą już zgłaszać swój udział w imprezie poprzez wypełnienie formularza.

Grodzisko w Miasteczku Śląskim

W Miasteczku Śląskim powstać może osada słowiańska. 23 kwietnia burmistrz Michał Skrzydło podpisał umowę użyczenia gruntów pod budowę Grodziska. Działania te będą realizowane przez Golęszycką Drużynę Dąb w ramach projektu Wskrześmy Lubomię. Na razie pomysłodawcy nie chcą zdradzać szczegółów, ale jeżeli uda im się zrealizować plany, w powiecie tarnogórskim może pojawić się naprawdę wyjątkowa atrakcja!

- Głównym naszym celem jest rekonstrukcja grodziska wczesnośredniowiecznego słowiańskiego plemienia Golęszyczan i otworzenie w nim żywego muzeum. Niemniej z czasem stwierdziliśmy, że po drodze do głównego celu można powalczyć o kilka pomniejszych, choć nie mniej ważnych. I tak, Stowarzyszenie Golęszyczanie skupia się na promocji i krzewieniu wiedzy na temat czasów wczesnego średniowiecza - informują członkowie organizacji. - Uczymy, że początek wcale nie nastąpił około 966 roku, a dużo wcześniej. Pokazujemy to, czego w szkołach nie uczą lub tylko wspominają pobieżnie. Bo przecież nasze ziemie miały przeszłość nie mniej fascynującą niż Grecja czy Egipt - zaznaczają.

Akcja Zanocuj w lesie rozpoczęta. Survivalowa przygoda w Miasteczku Śląskim

fot. Golęszycka Drużyna Dąb

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Orszak Trzech Króli w Kaletach

Orszak Trzech Króli w Kaletach. Kiedy i gdzie się rozpocznie

Miasteczko Śląskie Sylwester 2021/2022

Jakie plany na Sylwestra? Miasteczko Śląskie zaprasza

Tarnowskie Góry - rzeźba gwarka

Barbórka 2021 i nowy tarnogórski gwarek. Gdzie się pojawi?

II Tarnogórski Piknik Militarny 2021

II Tarnogórski Piknik Militarny 2021 trwa

Żygliński 4Pack 2021

Żygliński 4Pack. LKS Żyglin zaprasza

Tarnowskie Góry. Wycieczka rowerowa szlakiem UNESCO

SMZT zaprasza na wycieczki rowerowe

Letnie Kino Parkowe w Świerklańcu

Letnie Kino Parkowe w Świerklańcu. Zobacz repertuar