Twoja kolej, by wybrać kolej – oferta Kolei Śląskich na wakacje!

Wakacje to ten czas w roku, kiedy Ślązacy podróżują znacznie częściej i nic w tym dziwnego. Jedni wybierają się na długo wyczekiwane wczasy, a inni planują spontaniczne wyprawy, gdzie aktywność na świeżym powietrzu odgrywa kluczową rolę. Niemniej, do celu podróży dojechać jakoś trzeba. Tu Ślązaków dzielimy na tych, podróżujących autem i fundujących sobie stanie w korkach, oraz tych, którzy stawiają na bardziej ekologiczne rozwiązanie – pociąg. Moment nie mógł być lepszy. Koleje Śląskie przygotowały ciekawą ofertę wakacyjną. Poznajcie ją.

Koleje Śląskie 3

Koleje Śląskie – spółka z wieloletnim doświadczeniem

Koleje Śląskie od lat stawiają na bezpieczeństwo i komfort swoich pasażerów. Oczywiście nie zatrzymują się w miejscu, tylko stale się rozwijają. Spółka może pochwalić się nowoczesnym taborem, trasami, które obsługują całe województwo śląskie. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu, Koleje Śląskie czytają w myślach podróżnych, dostosowując rozkład jazdy do ich realnych potrzeb. Co ciekawe, ich oferta ponadregionalna stale się rozszerza.

Koleje Śląskie peron

Podróż pociągiem się opłaca?

Oczywiście, że tak i to z wielu powodów. Jednym z nich jest cena. Osoby, które decydują się na podróż pociągiem mogą sporo zaoszczędzić. Koszt podróży pociągiem na długości 100 kilometrów to ok. 24 zł (bez zniżek i ulg). Za przejazd samochodem kierowca i pasażerowie, zapłacą dwa razy tyle. Dodatkowo, kolej jest ekologiczna!

Podczas jazdy pociągiem pasażerowie znajdą czas na odpoczynek, rozrywkę. Podróżujący mogą śledzić losy swoich ulubionych, książkowych bohaterów czy też „polajkują” posty znajomych w mediach społecznościowych, zrobią zakupy w sklepach internetowych.

Spokojnie, podróż pociągiem nie oznacza wielogodzinnej wycieczki. Powód? Pojazd szynowy jest uprzywilejowany w ruchu lądowym, a infrastruktura kolejowa podlega nieustannej modernizacji i rozbudowie, co przekłada się na regularnie skracane czasy przejazdu. Co więcej, autobusowy transport miejski dostosowuje się do transportu kolejowego, a to zapewnia dogodne skomunikowania, szybkie przesiadki i krótki czas dotarcia do celu podróży.

Nie da się ukryć, że podróż pociągiem po prostu się opłaca i niesie za sobą wiele korzyści. No dobrze, jaką ofertę przygotowały Koleje Śląskie na lato 2022? Opcji jest kilka, ale każda z nich to przepis na udane wakacje.

Kolej na Beskidy

Kierunek? Beskidy!

Beskidy to malowniczy region, który pozwala odpocząć od miejskiego zgiełku. Wędrówka pośród rozłożystych dębów, buków, okazałych jodeł, sosen i świerków są tego najprawdziwszym dowodem. Koleje Śląskie przygotowały niezwykłą ofertę dla turystów, pragnących odwiedzić właśnie Beskidy. W każdym miesiącu mogą zdecydować się na wyprawę pełną wrażeń, po takich szlakach jak:

  • 30.07.22 > stacja Rajcza (punkt startowy) – Sucha Góra – Hala Boracza (schronisko) – Prusów – stacja Węgierska Górka (zakończenie wycieczki, trasa 7-godzinna),
  • 27.08.22 > stacja Wilkowice Bystra (punkt startowy) – Kozia Góra (schronisko) – Szyndzielnia (schronisko) – Dębowiec (schronisko) – stacja Bielsko Biała Leszczyny (zakończenie wycieczki, trasa 8-godzinna),
  • 24.09.22 > stacja Wilkowice Bystra (punkt startowy) – Magurka Wilkowicka (schronisko) – Czupel – stacja Łodygowice (zakończenie wycieczki, trasa 7-godzinna),
  • 15.10.22 > stacja Żywiec (punkt startowy oraz zwiedzanie miasta: rynek, katedra, stary i nowy zamek, park) – przejście na Grojec – browar w Żywcu (zwiedzanie indywidualne) – stacja Żywiec (zakończenie wycieczki, trasa 6-godzinna).
Koleje Śląskie

Co ciekawe, wycieczki proponowane przez Koleje Śląskie odbywają się z przewodnikiem. Osoby zainteresowane w tym MIEJSCU mogą dołączyć do grona górskich wędrowców. W dniu wyprawy powinni pamiętać, aby zgłosić się do licencjonowanego przewodnika. Oczywiście z ważnym biletem, czyli tym do stacji startowej. Regulamin wycieczki jest dostępny o TUTAJ.

Oferta specjalna – Podróżuj z KŚ

„Podróżuj z Kolejami Śląskimi” to oferta specjalna przygotowana przez spółkę. Na co pozwala? Na zwiedzanie szeregu atrakcji turystycznych, znajdujących się na terenie województwa śląskiego.

Ta wyjątkowa promocja umożliwia nabycie unikatowego biletu, dzięki któremu – przez siedem, kolejno następujących po sobie dni – podróżujący mają zapewnioną nieograniczoną liczbę przejazdów! Warto mieć na uwadze, że oferta nie obowiązuje na odcinkach Trzebinia – Kraków Gł. oraz Sucha Beskidzka – Zakopane.

W trosce o środowisko naturalne, a także prosty dostęp do swoich usług, promocyjny bilet jest dostępny wyłącznie w wersji elektronicznej – w aplikacji mobilnej SkyCash. Kosztuje on 70 zł i można go kupić tylko raz (będzie dostępny w aplikacji do 25 sierpnia 2022 r.).

Koleje Śląskie hulajnoga

Kołem po Śląsku

Miłośnicy dwóch kółek mają powody do radości. Okazuje się, Koleje Śląskie pozwalają na bezpłatny przewóz rowerów lub hulajnóg. Dzięki ofercie „Kołem po Śląsku”, przez 7 dni w tygodniu, do zakupionego i ważnego biletu jednorazowego, rowerzystom przysługuje bezpłatny przewóz 1 niezłożonej i nieumieszczonej w pokrowcu hulajnogi.

Z kolei w weekendy, od godziny 15:00 (piątek) do godziny 24:00 (niedziela, do północy), do zakupionego i ważnego biletu jednorazowego, Koleje Śląskie dołożyły bezpłatny przewóz 1 roweru (w ramach dostępnej puli miejsc na rower w danym składzie kolejowym).

O czym warto pamiętać? Wsiadając do pociągu, osoby zainteresowane ofertą powinny się udać do personelu pokładowego. Następnie wziąć bezpłatny bilet, wysiąść na interesującej stacji i rozpocząć niezwykłą przygodę na licznych szlakach rowerowych.

KŚ i Śląska Organizacja Turystyczna połączyły siły. Co zrobiły? Przygotowały gotową propozycję wycieczek kolejowo-rowerowych, którą można sprawdzić TUTAJ. Oferta jest na tyle rozbudowa, że każdy znajdzie coś dla siebie bez względu na wiek. Naturalnie nasuwa się pytanie, czy rowery zmieszczą się w pociągu? Cóż, można sprawdzić PODSTRONĘ Kolei Śląskich, która na bieżąco informuje o aktualnym wykorzystaniu przestrzeni rowerowej.

Oferta dla Honorowych Dawców Krwi

Koleje Śląskie pragnąc wyróżnić Honorowych Dawców Krwi, przygotowali dla nich ciekawą ofertę. Osoby posiadające legitymację „Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu” od 1 lipca 2022 r. do 31 grudnia 2022 r. mogą kupić bilet sieciowy imienny dobowy za 1 zł lub sieciowy imienny miesięczny w cenie 10 zł, uprawniający do nieograniczonej liczby przejazdów w pociągach Kolei Śląskich. Oferta obowiązuje na całym obszarze obsługiwanym przez Koleje Śląskie (z wyłączeniem odcinka Trzebinia – Kraków oraz Sucha Beskidzka – Zakopane). W ten sposób Koleje Śląskie pragną podziękować Honorowym Dawcom, za tak ogromny wkład w ratowanie ludzkiego życia.

Wakacje z Kolejami Śląskimi? Dlaczego nie!
Koleje Śląskie zapraszają!
WWW | FACEBOOK | TWITTER

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon