Tworóg. Policyjna kontrola zakończona kumulacją punktów karnych

To nie był najlepszy weekend dla kierowcy zatrzymanego na DK 11. Kontrola wykazała przekroczenie prędkości, brak prawa jazdy, a także niemałą ilość punktów karnych.

Komenda Powiatowa Policji w Tarnowskich Górach
Tworog policja kontrola

W ostatni piątek, 20 października, policjanci patrolowali ruch w Tworogu. Ich uwagę przykuło osobowe audi, które gnało w terenie niezabudowanym. Co prawda ograniczenie prędkości na tym odcinku drogi krajowej nr 11 wynosi 90 km/h, jednak pojazd jechał zdecydowanie szybciej - 125 km/h.

Za kierownicą samochodu siedział 36-latek z województwa wielkopolskiego. Przekroczenie prędkości nie było jego jedynym problemem. Szybko okazało się, że to nie pierwszy raz, gdy zignorował ograniczenie. Dlatego też otrzymał droższy mandat. "Recydywa drogowa" kosztowała go 1600 złotych. Do tego policjanci doliczyli 9 punktów karnych. Łącznie z poprzednimi dawało to 24 punkty. Sprawa zostanie przekazana sądowi. Jakby problemów było mało, zatrzymany kierowca nie posiadał prawa jazdy. Zostało mu one uprzednio zatrzymane przez policjantów. Za to także odpowie przed wymiarem sprawiedliwości.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon