Tworóg. Porysował samochód kluczami. Mężczyzna był kompletnie pijany

W powiecie tarnogórskim policjanci zatrzymali osobę odpowiedzialną za poważne zniszczenie mienia. Straty sięgają prawie dwóch tysięcy złotych. Sprawcy grozi nawet do pięciu lat za kratkami.

Policja tworóg

Wandal z Zabrza zatrzymany

Do zdarzenia doszło w sobotę, 4 marca. W Tworogu na parkingu przy jednym z marketów poważnie uszkodzony został jeden z zaparkowanych tam pojazdów. Na miejsce wezwano policję. Funkcjonariusze przejrzeli nagrania kamer monitoringu. Było na nich widać mężczyznę kręcącego się przy samochodzie marki Kia. W pewnym momencie obserwowany wyciągnął pęk kluczy i porysował prawy bok pojazdu, po czym odszedł.

Mundurowi ruszyli na poszukiwanie sprawcy. Nie trwało ono długo. Kilka minut później udało im się zlokalizować osobę odpowiedzialną za zniszczenie. Był nią zupełnie pijany 37-letni mieszkaniec Zabrza. W organizmie miał prawie trzy promile alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Straty, jakie spowodował, sięgają blisko dwóch tysięcy złotych. Za popełniony czyn grozi mu kara do pięciu lat więzienia.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon