Tworóg, Radzionków. Tu pojawi się mobilny punkt ZUS, pomoc w uzyskaniu 300 plus

Zakład Ubezpieczeń Społecznych informuje, że dostał już ponad 71 tysięcy wniosków o świadczenie 300 plus w ramach programu "Dobry Start". Te pieniądze przysługują rodzicom uczniów. Sprawdź, jak je zdobyć i kiedy do Tworoga i do Radzionkowa przybędzie mobilny punkt ZUS.

Uczennica (zdjęcie ilustracyjne)

Ponad 71 tys. wniosków o świadczenie 300 plus z województwa śląskiego, w ramach programu „Dobry Start”, wpłynęło do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Wnioski te objęły przeszło 100 tys. dzieci.

Wnioski o 300 plus przyjmuje ZUS

Od 1 lipca do 30 listopada tego roku można składać wnioski o świadczenie 300 plus z programu „Dobry Start”. W roku szkolnym 2021/2022 wniosek o to świadczenie można złożyć wyłącznie drogą elektroniczną – za pomocą portalu Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, bankowości elektronicznej lub portalu Emp@tia.

- Zainteresowanie tym świadczeniem jest ogromne. Od 1 lipca do poniedziałku (5.07), do godz. 14.30, do ZUS wpłynęło ponad 562 tysiące wniosków od rodziców i opiekunów dzieci szkolnych w całym kraju, natomiast z terenu województwa śląskiego tych wniosków jest już ponad 71 tysięcy – mówi Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa śląskiego.

Świadczenie z programu Dobry Start przysługuje w wysokości 300 zł - raz w roku - na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20. roku życia lub 24. w przypadku dzieci z niepełnosprawnościami.

Tylko na rachunek bankowy

Świadczenie będzie wypłacane wyłącznie na rachunek bankowy, a od tego roku jego obsługą zajmuje się Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

- Każda osoba, która złoży wniosek o świadczenie z programu „Dobry Start” (także przez bankowość elektroniczną lub portal Emp@tia), informacje na temat tego wniosku i jego obsługi znajdzie na portalu PUE ZUS, w tym także wezwanie do uzupełnienia wniosku lub dołączenia niezbędnych dokumentów oraz decyzję przyznającą świadczenie bądź decyzję odmowną - przypomina rzeczniczka.

Pomoc urzędników ZUS-u

ZUS obsługuje też specjalną infolinię. Pod numerem telefonu 22 290 22 02 można uzyskać informacje w sprawie świadczenia 300 plus. Infolinia działa od poniedziałku do piątku w godz. 8-15. Koszt połączenia według stawek operatorów.

W wybranych 938 placówkach Poczty Polskiej będzie można uzyskać pomoc w złożeniu drogą elektroniczną wniosku o świadczenie 300 plus w ramach programu „Dobry Start”.

Zainteresowanym pomagać będą pracownicy ZUS, którzy już rozpoczęli dyżury w urzędach miejskich w różnych miastach woj. śląskiego.

Szczegółowe informacje, gdzie są mobilne punkty ZUS, w których będzie możliwość założenia PUE oraz uzyskania wsparcia pracownika ZUS w celu złożenia elektronicznego wniosku o świadczenie 300 plus dostępne są na stronie www.zus.pl w zakładce Program Dobry Start w pliku „Dyżury Dobry Start”.

Oddział ZUS w Zabrzu wystawi mobilny punkt w:

czwartek (8 lipca 2021 r.)

  • Radzionków, Urząd Pocztowy nr 1, ul. Knosały 61A, godz. 9:00 – 13:00

piątek (9 lipca 2021 r.)

  • Tworóg, Urząd Gminy, ul. Zamkowa 16, godz. 9:00 – 13:00


Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon