Tworóg. Uwaga na fałszywe telefony! To nie rachmistrzowie

W gminie Tworóg do mieszkańców mogły dzwonić osoby podające się za rachmistrzów Narodowego Spisu Powszechnego. Władze samorządowe ostrzegają.

Tworog narodowy spis powszechny

Metoda na rachmistrza?

Niedawno zaczęły dochodzić sygnały, że do mieszkańców Tworoga próbowały dodzwonić się osoby chcące uzyskać informacje w ramach Narodowego Spisu Powszechnego. Urząd Gminy alarmuje: to nie rachmistrzowie.

- W związku ze zgłoszeniami mieszkańców odnośnie spisów telefonicznych, wykonywanych przez domniemanych rachmistrzów, informujemy, że zgodnie z wytycznymi otrzymanymi z Głównego Urzędu Statystycznego, aby rachmistrz mógł dokonać tzw. Spisu na żądanie, tj. spisać Państwa telefonicznie, najpierw Państwo muszą dokonać zgłoszenia poprzez infolinię spisową: 22 279 99 99 w celu wyrażenia Państwa woli, co do Spisu na żądanie, czyli telefonicznego - wyjaśniają urzędnicy.

Narodowy Spis Powszechny 2021. Jak wziąć w nim udział?

Jak nie dać się oszukać?

Urząd Gminy podaje, że do osób, które już wyraziły taką wolę, rachmistrzowie gminni będą telefonować po dniu 30 maja.

- Wszelkie telefony wykonane przed datą 30 maja przez domniemanych rachmistrzów, nie są połączeniami wykonywanymi przez rachmistrzów gminnych! - podkreślają pracownicy z Tworoga.

W tym roku z powodu pandemii rachmistrzowie nie będą przeprowadzać wywiadów bezpośrednich. Co za tym idzie, osoby, który zapukają do naszych drzwi podając się za nich, są oszustami. Rachmistrzowie zawsze dzwonią do mieszkańców z numerów: 22 828 88 88 lub 22 279 99 99. Pamiętajmy, że zanim udzielimy potrzebnych informacji, możemy sprawdzić tożsamość naszego rozmówcy poprzez oficjalną infolinię (22 279 99 99), a także dzięki aplikacji dostępnej na stronie spis.gov.pl.

Tegoroczny Narodowy Spis Powszechny został przedłużony. Deklaracje wypełnić możemy do 30 września. Pamiętajmy, że udział w Spisie jest obowiązkowy dla każdego mieszkańca naszego kraju.

Spis Powszechny 2021. Pojawi się narodowość i język śląski

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon