Tworogowska Dycha po Trowie 2021. Jak zapisać się na zawody?

Zbliża się tradycyjny wyścig Tworogowska Dycha po Trowie. W tym roku wydarzenie odbędzie się, ale ze względu na sytuację epidemiologiczną organizatorzy postanowili zmienić jego formę.

Tworog zawody biegi

Biegi i Nordic Walking

Trwają ostatnie przygotowania do sportowego konkursu w gminie Tworóg. Co prawda koronawirus uniemożliwił zorganizowanie tradycyjnych wyścigów, jednak koordynatorzy nie poddali się.

- Ze względu na obostrzenia związane z panującą ciągle epidemią COVID-19, Tworogowska Dycha po Trowie odbędzie się w formie treningu - opowiadają. - Nie planuje się startu masowego, dlatego godziny startu będą różne. Są dwie kategorie - Bieg oraz Nordic Walking na trasie 10 kilometrów - dodają.

Wydarzenie odbędzie się 8 maja 2021 roku (sobota) w godzinach 12:00 -15:00 na boisku sportowym przy Szkole Podstawowej im. Powstańców Śląskich w Tworogu. Z powodu aktualnych ograniczeń w zawodach może wziąć udział do 350 osób. Obecnie (26.04.) zgłoszonych jest 296 zainteresowanych. Zapisy internetowe przyjmowane są do 30 kwietnia. Chęć udziału zadeklarować można także w samym dniu biegu w biurze treningu. W tym samym miejscu dokonywana będzie weryfikacja biegaczy. Muszą oni posiadać dowód osobisty lub inny dokument, na podstawie którego można będzie stwierdzić tożsamość.

Na zwycięzców klasyfikacji generalnej treningu (miejsca I-III) czekają nagrody finansowe:

  • I miejsce 300 zł
  • II miejsce 200 zł
  • III miejsce 100 zł

Najlepsi biegacze w klasyfikacji "mieszkańcy Gminy Tworóg" (miejsca I - III) oraz w klasyfikacji nordic walking (miejsca I - III) otrzymają puchary lub statuetki. Co więcej, wszyscy uczestnicy, którzy ukończą trening, dostaną pamiątkowe medale.

- W poprzednich latach wydarzenie to miało bardzo pozytywny odbiór. W tym roku emocje zapewne będą równie pozytywne - mają nadzieję organizatorzy.

Jakie wspomnienia wiążą się ze wcześniejszymi edycjami Tworogowskiej Dychy po Trowie? Zapraszamy do powspominania wydarzenia z 2019 roku.

FILM

fot. Tworogowska Dycha po Trowie

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon