Tworogowska dycha po trowie 2023. Zapisy już ruszyły!

Przed nami kolejna edycja imprezy, która wpisała się w majowy kalendarz wydarzeń w powiecie tarnogórskim. Tym razem będą mogli wziąć w niej udział zarówno starsi, jak i młodsi zawodnicy.

Tworogowska dycha po trowie
Tworogowska dycha po trowie

Tworogowska dycha po trowie 2023

Biegacze z Tworoga i okolic mogą już szykować się na wiosenny bieg. Ruszyły zapisy na tegoroczną Tworogowską dychę po trowie. Wydarzenie odbędzie się 13 maja. Dystans biegu głównego wynosi 10 kilometrów. Dodatkową dyscypliną będzie marsz nordic walking. Co więcej, w tym roku do udziału zaproszone są także dzieci. Przygotowano dla nich specjalną, krótszą trasę.

Rejestracja na bieg dla dorosłych i dla dzieci prowadzona jest przez stronę internetową. Można tam znaleźć także regulamin imprezy. Zapisy na bieg główny potrwają do 30 kwietnia. Później będzie to możliwe tylko w dniu wydarzenia. Opłata startowa wniesiona wcześniej wynosi 50 zł. W jej ramach organizatorzy zapewniają: numer startowy, gadżet sportowy, pamiątkowy medal, elektroniczny pomiar czasu, napoje na trasie i mecie, zabezpieczenie medyczne (ratownik), talon na posiłek po biegu, materiały od sponsorów, możliwość skorzystania z szatni i toalety.

Bieg odbędzie się 13 maja (sobota) na terenie Nadleśnictwa Brynek. Rozpocznie się o godzinie 12:00 przy Szkole Podstawowej w Tworogu. Limit czasu wynosi godzinę i 45 minut. Trasa biegu prowadzi drogami leśnymi o nawierzchni gruntowej.

Limit zawodników biegu głównego wynosi 350 osób. Aktualnie zapisanych jest około 60 chętnych. Na liście znajdziemy przedstawicieli klubów i zawodników indywidualnych z Tworoga, Lublińca, Tarnowskich Gór, Bytomia, Gliwic, Opola czy Warszawy.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon