Uczestnicy wypadku w Kaletach zatrzymani

W poniedziałek funkcjonariusze zatrzymali cztery osoby biorące udział w tragicznym wypadku, jaki miał miejsce w Kaletach. Grozi im kilka lat więzienia.

Wypadek w kaletach

Znają sprawcę wypadku

Do zdarzenia doszło w sobotę późnym wieczorem. Kierowca volvo stracił panowanie nad samochodem na łuku drogi. Pojazd wjechał na chodnik, uderzył w ogrodzenie i przewrócił się na bok. Podczas wypadku doszło do potrącenia pieszego. Pasażerowie auta, zamiast udzielić pomocy, uciekli. Młody, 25-letni mieszkaniec Tarnowskich Gór z poważnymi obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Przy poszkodowanym znajdował się jego starszy brat, któremu na szczęście nic się nie stało.

Funkcjonariusze rozpoczęli dochodzenie w sprawie szczegółów zdarzenia.

- Początkowo policjanci ustalili, że w volvo podróżowały trzy osoby. Dalsze czynności w sprawie wykazały jednak, że w środku rozbitego auta były cztery osoby. Na miejscu wypadku pracowała ekipa dochodzeniowo-śledcza, która zabezpieczyła niezbędne ślady - tłumaczą mundurowi.

W niedzielę do komisariatu w Kaletach przyszła 22-letnia kobieta. Przyznała się, że była jedną z pasażerów zniszczonego volvo. Tego samego dnia policjantom udało się odnaleźć kolejnych dwóch świadków: mężczyzn w wieku 30 i 37 lat. Wszyscy zostali przesłuchani przez funkcjonariuszy.

Samego kierowcę zlokalizowano następnego dnia. Okazał się nim 27-letni mieszkaniec Tarnowskich Gór. Mężczyznę zatrzymano i doprowadzono do tarnogórskiej komendy. Na wniosek prokuratora, sąd tymczasowo aresztował podejrzanego. Za spowodowanie wypadku drogowego, w którym pieszy odniósł obrażenia ciała, czeka go do trzech lat więzienia. Kara ta może jednak zostać zwiększona z powodu ucieczki z miejsca zdarzenia. Surowe konsekwencje spotkają również towarzyszy kierowcy. Pasażerowie mogą spędzić trzy lata w więzieniu, ponieważ nie udzielili pomocy poszkodowanemu.

fot. Komenda Powiatowa Policji w Tarnowskich Górach

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Marihuana kalety 1

Pół kilograma marihuany w Kaletach. 20-latek...

Pijani kierowcy tg

W organizmie ponad dwa promile, ale wsiadają do...

Pijany kierowca tg 1

Nastolatek bez prawa jazdy kierował pojazdem. W...

Zlodzieje perfum tg 1

Perfumowy duet złapany. Grozi im pięć lat...

Nietrezwy kierowca w tworogu

W organizmie promil, w kieszeni narkotyki....

Pijany zlodziej tg

Pijany złodziej chciał płacić cudzą kartą....

Tarnowskie gory na podium

Ranking Finansowy Samorządu Terytorialnego....