Uczniowie Ekonomika wybrali się na spacer w piżamach. Młodzież solidaryzuje się z chorymi dziećmi

Uczniowie Ekonomika po raz kolejny wzięli udział w akcji ,,Gdy liczy się czas". Przedsięwzięcie ma solidaryzować młodzież z dziećmi chorymi onkologicznymi. Uczniowie ubrani w piżamy, spacerowali po Śródmieściu z kolorowymi banerami. Nie zabrakło także dorocznego tańca na płycie rynku.

W poniedziałek, 26 września około południa uczniowie Centrum Edukacji Ekonomiczno-Handlowej im. Karola Goduli wzięli udział w ogólnopolskiej akcji organizowanej przez Fundację ,,Gdy liczy się czas". Organizacja opiekuje się maluchami zmagającymi się z chorobą nowotworową oraz ich rodzicami.

Celem tej akcji była solidarność z dziećmi chorymi onkologicznie. To właśnie piżama, w którą ubrana była młodzież, była symbolem wsparcia chorych dzieci.

- Celem tej akcji była solidarność z dziećmi chorymi onkologicznie. Dla tych dzieciaków jedynym strojem jest bowiem piżama lub dres. Uczniowie chcą wesprzeć akcję, poczuć dobrą zabawę i mieć dobry uczynek na koncie, a przy okazji promować zdrowy tryb życia - tłumaczyli tarnogórscy koordynatorzy.

Spacer w piżamach po śródmieściu

Akcja została podzielona na kilka części. Uczniowie około godziny 11:30 opuścili mury szkoły i udali się na tarnogórski rynek. W trakcie przemarszu młodzież niosła kolorowe transparenty z napisami: ,,Gdy liczy się czas", ,,Pamiętamy o Was" czy też ,,Spieszmy się czynić dobro".

W samo południe uczniowie na płycie rynku zatańczyli popularny taniec - "Belgijkę". Młodzież do zabawy zapraszała także przechodniów i mieszkańców Śródmieścia. Po zakończonym tańcu uczniowie ruszyli w dalszą część marszu.

- Około 11:40 wyszliśmy ze szkoły, żeby się przejść ulicami miasta i wesprzeć dzieci chorujące na raka, na sam koniec tańczyliśmy na rynku Belgijkę - dodaje Julia Kwiatkowska, uczennica Ekonomika.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon