Uczniowie z "Chemika" znów uszyją dobro. W ramach akcji powstaną uśmiechnięte maskotki

Młodzież z naszego miasta jeszcze raz podejmie się krawieckiego wyzwania. Uszyją pluszaki dla maluchów potrzebujących wsparcia.

Chemik Zsch-mio w Tarnowskich Górach
Tarnowskie góry chemik maskotki

Powstają Emotkowe Pożeracze Smutków

W poprzednim roku szkolnym 2021/2022 uczniowie tarnogórskiego "Chemika" wzięli udział w projekcie "Emotkowe Pożeracze Smutków". Wbrew nazwie, przedsięwzięcie ma więcej wspólnego z przytulaniem niż mediami społecznościowymi. Włączają się w nie szkoły z terenu całej Polski. Uczestnicy szyją maskotki w kształcie uśmiechniętych buziek i przekazują je małym potrzebującym.

- Ten projekt niesie radość, powoduje, że uczniowie i uczennice biorący w nim udział czują się potrzebni, a podopieczni instytucji, dla których szyjemy – dostrzeżeni i zauważeni - stwierdza inicjatorka akcji Marta Florkiewicz-Borkowska.

Ostatnim razem maskotki trafiły z naszego miasta do pacjentów oddziału niemowlęcego i patologii noworodka Centrum Pediatrii im. Jana Pawła II w Sosnowcu. Niedawno szkoła zapowiedziała, że i w tym roku będzie częścią akcji.

- Działając w ramach Ogólnopolskiego projektu Emotkowe Pożeracze Smutków młodzież "Chemika" z klasy 2b technik ortopeda dołączyła właśnie do międzynarodowego projektu "Global Kids Sewing Party 2023" w myśl hasła akcji: Świętujemy twórczość, społeczność i dzieci - ogłaszają przedstawiciele placówki.

Wielkie szycie rusza już za kilka dni, 1 marca. "Chemik" czeka na propozycje, kogo w tym roku obdarować pluszowymi niespodziankami.

Tarnogórski Chemik dla Kolorowych Dam

Może Cię zainteresować:

Tarnogórski "Chemik" znów w akcji. Tym razem dla pacjentek onkologicznych

Autor: Urszula Gołkowska

09/02/2023

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon