Uczniowie z Tworoga opuszczają filię w Brynku. Co z budynkiem dawnego gimnazjum?

Na początku lutego przedstawiciele gminy Tworóg spotkali się z członkami Zarządu Powiatu Tarnogórskiego. Wizyta dotyczyła dalszych losów obiektu w Brynku.

Gmina oddaje budynek

Do Gimnazjum w Brynku przez lata uczęszczało wielu uczniów, pochodzili oni nie tylko z Tworoga i okolicznych miejscowości. Wszystko zmieniło się razem z wprowadzeniem reformy edukacji. Ostatni gimnazjalny rocznik opuścił szkolne mury w czerwcu 2019 roku. Zorganizowano nawet specjalne wydarzenie o nazwie "Pożegnanie z Gimnazjum w Brynku", na które zaproszono nauczycieli, absolwentów oraz wszystkich tych, którzy z sentymentem wspominali placówkę.

- Gimnazjum w Brynku zdobyło liczne certyfikaty, zorganizowało wiele konkursów i uroczystości, a przede wszystkim wykształciło wielu wspaniałych młodych ludzi. Dlatego chcemy zakończyć działalność naszej szkoły podczas uroczystości - mówili pomysłodawcy.

Po odejściu ostatniego rocznika gimnazjalnego budynek nie opustoszał całkowicie. Na lekcje przychodzili tam uczniowie klasy VII i VIII Szkoły Podstawowej im. Powstańców Śląskich w Tworogu. To jednak także ulegnie zmianie.

5 lutego w budynku dawnego gimnazjum miało miejsce spotkanie, w którym udział wzięli członkowie Zarządu Powiatu Tarnogórskiego ze starostą Krystyną Kosmalą, dyrekcja szkoły w Tworogu oraz przedstawiciele władz gminy: wójt Eugeniusza Gwóźdź oraz jego zastępca Łukasza Ziob.

- Wizyta odbyła się w związku z rozwiązaniem umowy użyczenia na rzecz Gminy Tworóg z przyczyn przenosin filii w Brynku do nowo wybudowanego budynku w Tworogu przy szkole podstawowej. Klasy są puste, meble zostały już przeniesione do szkoły w Tworogu zgodnie z wymogami reżimu sanitarnego i przepisami BHP - informują urzędnicy. - Budynek dawnego Gimnazjum w Brynku (obecnie filia szkoły podstawowej w Tworogu) stanowi własność powiatu tarnogórskiego - tłumaczą.

Co w takim razie stanie się z uczniami ostatnich klas podstawówki? Dyrekcja szkoły zapowiedziała, że młodzież będzie uczęszczała na lekcje w budynku znajdującym się w Tworogu. Do obiektu dobudowano nowe skrzydło. Prace budowalne zostały już zakończone i pozostaje jedynie czekać na ostateczne pozwolenie na użytkowanie nowych sal.

fot. UG Tworóg

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Lokalna Organizacja Turystyczna "Miasta Gwarków"

Lokalna Organizacja Turystyczna "Miasta Gwarków"

Europejski Znak Jakości Zarządzania w Samorządzie Terytorialnym dla Tarnowskich Gór

Powiat tarnogórski z Europejskim Znakiem Jakości Zarządzania

Radzionków, brak wody

Radzionków. Już jutro przerwa w dostawie wody

Dyrektor Zespołu Szkół Publicznych w Kaletach wyróżniona

Kalety. Wyróżnienie dla dyrektor Zespołu Szkół Publicznych

Rondo im. SMZT

Pomysły dotyczące nowego ronda w Tarnowskich Górach

Podtopienie dziecka w Zalewie Nakło-Chechło

Podtopienie w Nakle-Chechle. 4-letnie dziecko bez opieki

Tarnowskie Góry, prognoza pogody 21-27.06

Prognoza pogody dla Tarnowskich Gór. Nadciągają burze