Uczniowie z Tworoga opuszczają filię w Brynku. Co z budynkiem dawnego gimnazjum?

Sp tworog

Na początku lutego przedstawiciele gminy Tworóg spotkali się z członkami Zarządu Powiatu Tarnogórskiego. Wizyta dotyczyła dalszych losów obiektu w Brynku.

Gmina oddaje budynek 

Do Gimnazjum w Brynku przez lata uczęszczało wielu uczniów, pochodzili oni nie tylko z Tworoga i okolicznych miejscowości. Wszystko zmieniło się razem z wprowadzeniem reformy edukacji. Ostatni gimnazjalny rocznik opuścił szkolne mury w czerwcu 2019 roku. Zorganizowano nawet specjalne wydarzenie o nazwie "Pożegnanie z Gimnazjum w Brynku", na które zaproszono nauczycieli, absolwentów oraz wszystkich tych, którzy z sentymentem wspominali placówkę. 

Gimnazjum w Brynku zdobyło liczne certyfikaty, zorganizowało wiele konkursów i uroczystości, a przede wszystkim wykształciło wielu wspaniałych młodych ludzi. Dlatego chcemy zakończyć działalność naszej szkoły podczas uroczystości - mówili pomysłodawcy. 

Po odejściu ostatniego rocznika gimnazjalnego budynek nie opustoszał całkowicie. Na lekcje przychodzili tam uczniowie klasy VII i VIII Szkoły Podstawowej im. Powstańców Śląskich w Tworogu. To jednak także ulegnie zmianie.

5 lutego w budynku dawnego gimnazjum miało miejsce spotkanie, w którym udział wzięli członkowie Zarządu Powiatu Tarnogórskiego ze starostą Krystyną Kosmalą, dyrekcja szkoły w Tworogu oraz przedstawiciele władz gminy: wójt Eugeniusza Gwóźdź oraz jego zastępca Łukasza Ziob.

Wizyta odbyła się w związku z rozwiązaniem umowy użyczenia na rzecz Gminy Tworóg z przyczyn przenosin filii w Brynku do nowo wybudowanego budynku w Tworogu przy szkole podstawowej. Klasy są puste, meble zostały już przeniesione do szkoły w Tworogu zgodnie z wymogami reżimu sanitarnego i przepisami BHP - informują urzędnicy. - Budynek dawnego Gimnazjum w Brynku (obecnie filia szkoły podstawowej w Tworogu) stanowi własność powiatu tarnogórskiego - tłumaczą. 

Co w takim razie stanie się z uczniami ostatnich klas podstawówki? Dyrekcja szkoły zapowiedziała, że młodzież będzie uczęszczała na lekcje w budynku znajdującym się w Tworogu. Do obiektu dobudowano nowe skrzydło. Prace budowalne zostały już zakończone i pozostaje jedynie czekać na ostateczne pozwolenie na użytkowanie nowych sal.

fot. UG Tworóg 

Sp tworog

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej: