Uczniowie zorganizowali koncert na... dachu Staszica! Pierwsze nagranie już dostępne

Twórcy projektu Jeżech stond zachęcają do zobaczenia kolejnej przygotowanej przez nich akcji. Tym razem zapraszają do spojrzenia na miasto z góry. I to dosłownie.

Koncert na dachu Staszica

Przygotowania trwały długo i owiane były tajemnicą. Tylko nieliczni mieszkańcy, którzy 20 sierpnia przechodzili obok budynku liceum, mogli dostrzec na jego dachu grupkę ludzi z instrumentami muzycznymi. Jak się okazało, był to zespół The Süns.

Wczoraj, 18 listopada, o godzinie 18:00 swoją premierę miało pierwsze nagranie zainicjowane przez uczniów Staszica. Film jest już dostępny na platformie YouTube.

- Dojechaliśmy z Wojtkiem na miejsce, stamtąd 3 kursy ze sprzętem: 50 metrów do budynku, na trzecie piętro, małymi schodkami na strych, po czym drabiną na dach. Po wszystkim trzęsły się ręce, jak po trzymaniu lancy na myjni ręcznej - wspominają muzycy. - Mamy nasz rooftop koncert tak jak Wielka Czwórka - dodają.

To jeszcze nie koniec niespodzianek. Uczniowie zapowiadają, że zaprezentowany teledysk to dopiero początek. Miejmy nadzieję, że na kolejne nagrania nie będziemy musieli długo czekać.

Projekt wsparł finansowo Urząd Miejski w Tarnowskich Górach.

Pierwszy clip Parafialnej Kamiliańskiej Orkiestry Dętej w Tarnowskich Górach. Film podbija Internet

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon