Uderzył w ogrodzenie. Miał 3 promile alkoholu we krwi

Policja zatrzymała mężczyznę, który uderzył w ogrodzenie przydrożnego parkingu leśnego i zasnął za kierownicą. Zdecydował się usiąść za kierownicą mimo tego, że w organizmie miał trzy promile alkoholu oraz wydane przez sąd, dwa zakazy prowadzenia samochodu Teraz grozi mu do 5 lat więzienia.

Wypadeeeeeeeek

W miejscowości Hanusek o godz. 12.30 w ogrodzenie przydrożnego parkingu leśnego „wbił” się samochód marki Volkswagen Transporter. Zaniepokojony świadek zdarzenia chciał pomóc kierowcy, lecz ten nie reagował. Mężczyzna pomyślał, że doszło do wypadku śmiertelnego.

Policjanci ustalili, że kierowca volkswagena na prostym odcinku drogi, stracił panowanie nad pojazdem i dlatego wjechał w ogrodzenie. Szybko wyszło na jaw, co mogło być powodem utarty panowania nad samochodem. Okazało się, że 45-latek był kompletnie pijany. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że w jego organizmie znajdowały się 3 promile alkoholu. Oprócz tego policjanci ustalili, że bytomianin posiada wydane przez sąd w Tarnowskich Górach dwa aktywne zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych, a w jego samochodzie ujawnili zmianę wskazań drogomierza. Mężczyzna z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Kiedy wyzdrowieje, za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem, który może go skazać nawet na 5-letni pobyt w więzieniu.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Tarnowskie Góry budżet partycypacyjny 2023

Startuje budżet partycypacyjny na 2023 rok

Literalnie.fun - jak zagrać

Gra tarnogórskich uczniów podbija Internet!

Tarnowskie Góry 30.01.2022

Podsumowanie tygodnia 24-30.01.2022

Tarnowskie Góry szpital

Informacja dla pacjentów WSP. Placówka ogłasza dzień wolny

Tarnowskie Góry, ruch rowerowy

Tarnowskie Góry bardziej rowerowe? Radni piszą do burmistrza

Tarnowskie Góry, hałda popłuczkowa

Fotopułapki na hałdzie popłuczkowej? Propozycje tarnogórzan

Rondo im. SMZT

Pomysły dotyczące nowego ronda w Tarnowskich Górach