Ukradła kartę płatniczą. Teraz grozi jej do pięciu lat w więzieniu

Pewna tarnogórzanka została okradziona ze swojej karty płatniczej. Okazało się, że ktoś używa jej w Piekarach Śląskich. Zatrzymanie sprawcy było tylko kwestią czasu.

Tarnowskie góry kradzież

We wtorek, 27 września, policjanci zatrzymali kobietę, która ukradła kartę i posługiwała się nią jak własną. Zdarzenie zgłosiła pokrzywdzona tarnogórzanka. 36-latka poinformowała, że sprawca płacił jej kartą za zakupy w Piekarach Śląskich. Złodziej zdążył siedmiokrotnie odwiedzić sklep, gdzie dokonał zakupów na kwotę 200 złotych.

Sprawczynią okazała się pewna 38-latka z Piekar Śląskich. Robiła zakupy w sklepie płacąc skradzioną kartą. Kiedy jednak została ona zablokowana i piekarzance nie udało się zapłacić, kobieta uciekała z budynku. Policjanci ustalili jej tożsamość. Sprawczyni została zatrzymana. Za popełnione czyny grozi jej kara do pięciu lat więzienia.

- Apelujemy, aby w przypadku utraty czy kradzieży dokumentów, karty bankomatowej jak najszybciej poinformować placówkę bankową lub inną instytucję, która wydała dokument. W takich przypadkach dużą rolę odgrywa czas - przypominają mundurowi.
- Pamiętajmy, aby nie zapisywać na kartach bankomatowych kodów PIN oraz nie nosić ich razem z kartą. Nie pozwólmy, aby nieuczciwy znalazca pozbawił nas oszczędności czy posłużył się naszymi dokumentami - dodają.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon