Ukradła kartę płatniczą. Teraz grozi jej do pięciu lat w więzieniu

Pewna tarnogórzanka została okradziona ze swojej karty płatniczej. Okazało się, że ktoś używa jej w Piekarach Śląskich. Zatrzymanie sprawcy było tylko kwestią czasu.

Tarnowskie góry kradzież

We wtorek, 27 września, policjanci zatrzymali kobietę, która ukradła kartę i posługiwała się nią jak własną. Zdarzenie zgłosiła pokrzywdzona tarnogórzanka. 36-latka poinformowała, że sprawca płacił jej kartą za zakupy w Piekarach Śląskich. Złodziej zdążył siedmiokrotnie odwiedzić sklep, gdzie dokonał zakupów na kwotę 200 złotych.

Sprawczynią okazała się pewna 38-latka z Piekar Śląskich. Robiła zakupy w sklepie płacąc skradzioną kartą. Kiedy jednak została ona zablokowana i piekarzance nie udało się zapłacić, kobieta uciekała z budynku. Policjanci ustalili jej tożsamość. Sprawczyni została zatrzymana. Za popełnione czyny grozi jej kara do pięciu lat więzienia.

- Apelujemy, aby w przypadku utraty czy kradzieży dokumentów, karty bankomatowej jak najszybciej poinformować placówkę bankową lub inną instytucję, która wydała dokument. W takich przypadkach dużą rolę odgrywa czas - przypominają mundurowi.
- Pamiętajmy, aby nie zapisywać na kartach bankomatowych kodów PIN oraz nie nosić ich razem z kartą. Nie pozwólmy, aby nieuczciwy znalazca pozbawił nas oszczędności czy posłużył się naszymi dokumentami - dodają.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Kradzież rozbójnicza w Tarnowskich Górach

W Tarnowskich Górach doszło do kradzieży rozbójniczej

Tarnowskie góry kradzież

Ukradł telefon, zwrócił telefon, nie uniknął zatrzymania

Tarnowskie góry policja

Seria niefortunnych kradzieży w Tarnowskich Górach i okolicy

Tarnowskie Góry policja bobrowniki śląskie

Tarnowskie Góry. Policjant po służbie pomógł okradzionemu

Tarnowskie Góry 2022 02 10 T110532 678

Złodzieje okradł otwarty samochód

Tarnowskie Góry, kradzież prądu

Tarnowskie Góry. Instalacja elektryczna bez licznika?

Tarnowskie Góry - oszuści telefoniczni

Fałszywi policjanci i wnuczkowie znów w naszym powiecie