Ukradła kartę płatniczą. Teraz grozi jej do pięciu lat w więzieniu

Pewna tarnogórzanka została okradziona ze swojej karty płatniczej. Okazało się, że ktoś używa jej w Piekarach Śląskich. Zatrzymanie sprawcy było tylko kwestią czasu.

Tarnowskie góry kradzież

We wtorek, 27 września, policjanci zatrzymali kobietę, która ukradła kartę i posługiwała się nią jak własną. Zdarzenie zgłosiła pokrzywdzona tarnogórzanka. 36-latka poinformowała, że sprawca płacił jej kartą za zakupy w Piekarach Śląskich. Złodziej zdążył siedmiokrotnie odwiedzić sklep, gdzie dokonał zakupów na kwotę 200 złotych.

Sprawczynią okazała się pewna 38-latka z Piekar Śląskich. Robiła zakupy w sklepie płacąc skradzioną kartą. Kiedy jednak została ona zablokowana i piekarzance nie udało się zapłacić, kobieta uciekała z budynku. Policjanci ustalili jej tożsamość. Sprawczyni została zatrzymana. Za popełnione czyny grozi jej kara do pięciu lat więzienia.

- Apelujemy, aby w przypadku utraty czy kradzieży dokumentów, karty bankomatowej jak najszybciej poinformować placówkę bankową lub inną instytucję, która wydała dokument. W takich przypadkach dużą rolę odgrywa czas - przypominają mundurowi.
- Pamiętajmy, aby nie zapisywać na kartach bankomatowych kodów PIN oraz nie nosić ich razem z kartą. Nie pozwólmy, aby nieuczciwy znalazca pozbawił nas oszczędności czy posłużył się naszymi dokumentami - dodają.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon

czytaj więcej:

Kradzież tarnowskie Góry

Najpierw ukradł portfel, potem chciał oddać dokumenty

Tarnowskie Góry. Złodziej lawety zatrzymany

Uciekał pod wpływem narkotyków i to kradzioną lawetą

Tarnowskie Góry - wypadek na obwodnicy

Bardzo niebezpieczny wypadek na obwodnicy

Tarnowskie Góry oszuści telefoniczni

Oszuści znów atakują w powiecie tarnogórskim

Tarnowskie Góry, ulica Zagórska. Kradzież alkoholu

Przez trzy miesiące okradał sklep. Złodziej alkoholu złapany

Tarnowskie Góry. Kradzież perfum

Tarnowskie Góry. Nastolatki okradły drogerię na 800 złotych

Tarnowskie Góry - kradzież przewodów

Ukradli przewody za ponad 15 tysięcy złotych.