Ukrywał się 7 lat przed wymiarem sprawiedliwości. Wpadł w Miasteczku Śląskim

Na terenie powiatu tarnogórskiego policjantom udało się zatrzymać dwóch poszukiwanych braci. Trafią teraz do jednostek penitencjarnych.

Komenda Powiatowa Policji w Tarnowskich Górach
Miasteczko śląskie zatrzymanie

Zatrzymani w Miasteczku Śląskim

W sobotę, 13 maja, tarnogórscy mundurowi we współpracy z funkcjonariuszami pionu kryminalnego zlokalizowali mężczyznę, który poszukiwany był czterema listami gończymi. 28-latek uciekał przed odpowiedzialnością przez 7 lat. Podczas zatrzymania w Miasteczku Śląskim mężczyzna chciał zmylić mundurowych, podając nieprawdziwe dane osobowe. Funkcjonariusze jednak znali jego wizerunek.

- Gdy zatrzymany podał już swoje prawdziwe dane, a wywiadowcy potwierdzili, że jest poszukiwany czterema listami gończymi, okazało się, że jego młodszy brat, za którego próbował się podszyć, również jest poszukiwany. Od tej chwili namierzenie drugiego z braci było tylko kwestią chwili - podają mundurowi.

Młodszego mężczyznę znaleziono w jego domu. Obaj poszukiwani spędzili noc w policyjnej celi. Teraz czeka ich wyznaczona wcześniej kara. Starszy z braci spędzi za kratami ponad 10 miesięcy. Drugiego z nich czekają natomiast prawie dwa miesiące.

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon