Ulica imienia WOŚP? Ponad 1700 tarnogórzan jest za!

Krzysztof Bergier w ankiecie zapytał mieszkańców naszego miasta, co sądzą na temat nadania imienia WOŚP ulicy, rondu czy innej infrastrukturze. Tarnogórzanie popierają pomysł, ale co na to władze?

Ulica imienia wosp

WOŚP dostanie swoją ulicę?

Historia tego pomysłu sięga jeszcze lutego. Właśnie wtedy Krzysztof Bergier, Wiceprezes Tarnogórskiego Stowarzyszenia Obywatelskiego rozpoczął zbieranie podpisów pod petycją o to, by uhonorować Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy poprzez nadanie jej imienia jednej z ulic w naszym mieście. Akcja gromadzenia poparcia trwała aż do 19 lipca. Efekt finalny z pewnością bardzo ucieszył inicjatora przedsięwzięcia. Dokument poparło... 978 osób, a po weryfikacji 918 podpisów rozpatrzono pozytywnie. Skąd więc te 1700 osób?

Oprócz petycji Krzysztof Bergier zorganizował także wirtualną ankietę. Internauci odpowiadali w niej na pytanie: "Czy chcesz aby w Tarnowskich Górach ulica, skwer lub rondo została nazwana imieniem WOŚP?". Propozycję poparło 69% uczestników badania, a więc ponad 1700 osób. W lipcu pismo w tej sprawie trafiło do burmistrza Arkadiusza Czecha.

- Tarnogórzanie kochają WOŚP. Sprawa ma więc ogromne znaczenie dla społeczności naszego miasta - czytamy w dokumencie. - Od początku swojej działalności WOŚP wspiera tarnogórzan. Fundacja przekazała dotychczas Wielospecjalistycznemu Szpitalowi Powiatowemu sprzęt za aż 1 166 867 zł. W związku z powyższym zwracam się do Pana Burmistrza z prośbą o przychylenie się do woli mieszkańców Tarnowskich Gór i nadanie urzędowego biegu sprawie - dodawał autor.

Urzędnicy odpowiadają

Inicjator akcji poinformował niedawno, że otrzymał odpowiedź od zastępcy burmistrza Piotra Skrabaczewskiego. Informuje on, iż Rada do spraw ulic i placów w mieście Tarnowskie Góry w przyszłości weźmie pod uwagę petycję.

- Będę trzymał rękę na pulsie - szczególnie w kwestii nowego ronda, które ma powstać w naszym mieście - zapowiada Krzysztof Bergier. - Mam nadzieję, że inicjatywa poparta przez tak wielu tarnogórzan doczeka się finału i wkrótce będziemy mogli uhonorować Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy - pisze na swoim facebookowym profilu pomysłodawca.

fot. Krzysztof Bergier

Subskrybuj tarnowskiegory.info

google news icon